ПолiтДумка

Україна враховує потенційну небезпеку російсько-білоруських навчань «Захід-2021» – Джапарова

11 сентября
04:48 2021

Спільні російсько-білоруські навчання «Захід 2021», які щойно розпочалися у безпосередньому наближенні до кордонів України, несуть потенційну небезпеку та є проявом постійної загрози з боку країни-агресора, з якою стикається і яку враховує Україна.

Про це сьогодні під час віртуальної дискусії «Крим – дорога до деокупації», що відбулася під егідою брюссельської дослідницької установи Martens Centre, заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у відповідь на запитання кореспондента Укрінформу щодо готовності України реагувати на загрози.

«Захід-2021 — це спільні військові навчання Росії і Білорусі. Будь-які подібні навчання, які проводяться поблизу кордонів України, мають потенційну небезпеку. І це стосується не лише військових навчань, це – постійна загроза, яку ми відчуваємо. Це те, що ми маємо усвідомлювати та координувати, в тому числі, в рамках Кримської платформи. Дозвольте мені також нагадати, що армія України не є у тому стані, в якому вона була у 2014 році, вона набагато більш спроможна сьогодні. Ми, як країна, як суспільство, доклали багато зусиль та виділили бюджет, щоб військо України було здатне на відповідь у випадку реальної небезпеки», — сказала український дипломат.

Вона нагадала про оголошенні сьогодні рішення Лукашенка і Путіна проводити спільну макроекономічну політику, спільну політику в обороні та на ринку нафти й газу.

«Ці процеси відбуваються поряд з Україною. Оскільки ми маємо 2000 кілометрів кордону з Росією і більше 1000 кілометрів – з Білоруссю, — для нас це велика небезпека просто на наших кордонах. Безумовно, ми будемо використовувати будь-які інструменти, щоб відповісти на таку небезпеку», — зазначила Джапарова.

Читайте також: Непрозорість навчань «Захід2021» несе ризики для регіону — міноборони Естонії

Вона нагадала, що такий міжнародний інструмент як Кримська платформа, концентрується не лише на питаннях міжнародного права або захисту прав людини, вона також розглядає питання, що пов’язані із безпекою й обороною.

«Ми знаємо про небезпеку, що виходить з мілітаризації Криму Росією. Але це стосується не лише України. Ми переконані, що це стосується набагато більш широкого регіону, ніж лише Чорноморський регіон», — додала представниця МЗС України.

Як повідомлялося, 10 вересня Росія і Білорусь почали масштабні військові навчання «Захід-2021» за участю близько 200 тис. військовослужбовців, більш як 80 літаків і вертольотів, до 760 одиниць бойової техніки, в тому числі понад 290 танків, більш як 240 гармат, реактивних систем залпового вогню і мінометів, а також до 15 кораблів.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Зидан не заинтересован в работе с Баварией

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!