ПолiтДумка

Україна є незамінною для незалежної Європи — єврокомісарка Кос

23 февраля
17:29 2026

Досвід, стійкість та інновації України є незамінними для незалежної Європи.

Про це заявила єврокомісарка з питань розширення Марта Кос на Міжнародній конференції з питань правосуддя, передає кореспондент Укрінформу.

«Чому ми так багато опікуємося Україною? Процес вступу, знаєте, це не благодійний процес. Ми робимо це тому, що Україна незамінна для незалежної Європи. Не може бути сильної незалежної Європи без стабільної, сильної, демократичної України», – сказала Кос.

Вона додала, що досвід України, її стійкість та інновації вже змінили розуміння безпеки в Європи.

Водночас Кос наголосила, що у Європейському Союзі обговорюють пришвидшення вступу для України.

«Ми всі сподіваємося на мир, і будь-який майбутній мир створить нову реальність у Європі. Європа повинна бути готова зробити цей мир стійким. А інтеграція до ЄС має вирішальне значення для побудови сильної України та для того, щоб мир був тривалим. Зараз ми обговорюємо, як пришвидшити наші процеси вступу або розширення», – сказала єврокомісар.

За її словами, методологія для вступу до ЄС була розроблена в часи, коли існував міжнародний порядок, однак зараз, коли його більше немає, потрібно мислити нестандартно.

Єврокомісарка застерегла, що немає непрямого шляху і основи законодавства ЄС зберігатимуть своє значення. «Функціонування судової системи лежить в основі процесу вступу. Прогрес у судовій трансформації визначатиме довіру та швидкість процесу вступу України до ЄС», – пояснила Кос.

У цьому контексті представниця Євросоюзу акцентувала на ефективнішій системі кримінального правосуддя, сильніших незалежних антикорупційних органах, призначеннях у прокуратурі на основі заслуг, новій антикорупційній стратегії і реформі Держбюро розслідувань.

Читайте також: Сибіга: Спецтрибунал і компенсації мають запрацювати повноцінно

Як повідомляв Укрінформ, єврокомісарка Марта Кос окреслила основні виклики та завдання на шляху країн-кандидатів до вступу до блоку та закликала до повноцінного членства України лише після впровадження всіх реформ.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Золотая Виктория: французы выбили двойные призовые за победу над Украиной

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!