ПолiтДумка

Україна закликає партнерів уже зараз готуватися до стримування агресії РФ в Чорному морі на основі досвіду ЗСУ

24 марта
16:41 2026

Представники України закликали міжнародних партнерів уже на цьому етапі готуватися до протидії російській агресії, використовуючи практичний бойовий досвід українських Сил оборони.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ України за підсумками Третьої Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської платформи, яка відбулась 23 березня в Кишиневі, передає Укрінформ.

У зовнішньополітичному відомстві поінформували, що на цьогорічній конференції Україну представляла делегація на чолі із заступником міністра Олександром Міщенком, до складу якої увійшли представники Міністерства оборони та СБУ.

Програма конференції включала 4 панелі, присвячені огляду безпекової ситуації в Чорному морі та коридору до українських портів, протидії морським загрозам, спричиненим російською агресією, посиленню регіональної безпекової кооперації і стратегічній ролі Чорного моря в європейській безпеці.

Міщенко у виступі в рамках першої панелі конференції наголосив, що Сили безпеки й оборони України, щоденно відбиваючи російські ракетні та дронові атаки, набули вагомого досвіду та знань, які надалі сприятимуть забезпеченню безпеки Чорноморського регіону.

У межах четвертої панелі конференції представники Сил безпеки і оборони України провели окрему презентацію, присвячену конкретним безпековим викликам для регіону, спричиненим російською агресією, а також спроможностям українського війська протидіяти російським атакам.

Читайте також: Блокування Іраном судноплавства в Ормузькій протоці нагадує дії Росії у Чорному моріСибіга

«В рамках презентації представники Сил безпеки і оборони України закликали іноземних партнерів почати готуватись протидіяти агресору вже на цьому етапі, враховуючи сучасний досвід України в протидії російським окупаційним військам», — зазначає МЗС.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на відкритті Третьої Чорноморської безпекової конференції в Кишиневі заявив, що Чорне море слід розглядати в ширшому геополітичному контексті, враховуючи його потенціал як маршруту для неросійських енергоресурсів до Європи.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

У Японії схвалили жорсткіші правила щодо використання дронів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!