ПолiтДумка

Україна заробить на транзиті російського газу $2 мільярди — Коболєв

17 сентября
09:46 2020

Україна отримає в 2020 році 2 млрд доларів за транзит російського газу в Європу. Про це розповів глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, зазначивши, що це запланований гарантований дохід від російського "Газпрому".

За його словами, в контракті "Нафтогазу" і "Газпрому" закріплений принцип "качай або плати", який в період економічної кризи Україні дуже вигідний.

З січня 2020 року Україна є організатором транзиту газу через свою територію для Росії. Газпром оплачує всі заброньовані потужності незалежно від обсягів транзиту.

"На сьогодні Газпром платить гроші Нафтогазу, Нафтогаз бронює потужності з транспортування газу у оператора і майже все, що ми отримуємо від Газпрому без невеликої частини ми переводимо оператору. Таким чином забезпечується оплата послуг з транзиту", — розповів Коболєв.

Як відомо, у вересні НАК "Нафтогаз України" підвищив ціну на газ для населення майже в два рази — до 4,70 грн /куб. м. До грудня вартість блакитного палива зросте до 7 грн за кубометр. Незважаючи на це, директор газотранспортної компанії "Нафтогаз України" Максим Рабінович стверджує, що вартість газу в цьому опалювальному сезоні може бути нижче, ніж в минулому.

Раніше повідомлялося, що потрібно знати українцям, щоб не залишитися без газу за борги.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Рух определился с соперниками в ближайших поединках

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY