Україна звернеться до Єврокомісії щодо підтримки реформи з оплати праці держслужбовців — Корнієнко
Україна звертатиметься до Єврокомісії із проханнями додаткової підтримки реформи з оплати праці держслужбовців.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко під час об’єднаного засідання Коордради з питань реформування державного управління та секторальної робочої групи «Державне управління та врядування».
«Коли ми говоримо про вступ України в Євросоюз і взагалі про відбудову, ми маємо зробити достатньо серйозні кроки у розвитку нашого публічного врядування. Ми розуміємо, що між громадянином і чиновником стосунки далекі від ідеальних. Між ними є процес — соціальна послуга, і за останні п’ять років ми сильно просунулися по наданню послуг, як і по трансформації послуг (диджиталізація та дерегуляція). Якщо говорити про задоволеність кінцевого споживача — громадянина — чиновником, цього ще не достатньо. Це означає, що справа не у послугах, і нам варто працювати над якістю чиновника, над якістю державної машини й над цими стосунками, додаючи можливості громадянам реалізувати свої права», — зазначив він.
Корнієнко додав, що викликом у питанні держслужби передусім є «створення стимулів і мотиваційних механізмів, що дозволяли б розвиватися і системі, і людям». Також, за його словами, йдеться про якість кадрів.
«Зараз ми працюємо в рамках Ukraine Facility над поверненням конкурсів для держслужбовців на всіх трьох рівнях, авжеж, із врахуванням ситуації на фронті», — уточнив він.
Окрім цього, заступник голови ВР підкреслив, що триває робота над покращенням законопроєкту про публічні консультації в частині консультацій з Верховною Радою. Цей закон, за його словами, важливий у контексті розвитку громадянського суспільства.
За словами голови Координаційної ради, міністра Кабінету міністрів Олега Немчінова, ухвалення законопроєкту про внесення змін до Закону «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад (№ 8222) створить механізм для гідної оплати праці держслужбовців.
«Імплементація всіх процедур, зокрема підписання ухваленого Радою урядового законопроєкту про усунення недоречностей у законах, — це для нас надзвичайно важливо, так само як і продовження реформи оплати праці. Частина пунктів зараз імплементована у других перехідних положеннях проєкту державного бюджету на 2025 рік. Однак тільки з ухваленням остаточної редакції законопроєкту № 8222 щодо реформи оплати праці відповідно до класифікації посад ми зможемо закласти нові умови для формування гідної оплати праці», — сказав він.
У межах заходу також обговорили виконання у 2023 році Стратегії реформування державного управління України на 2022–2025 роки, а також Стратегію реформування системи управління державними фінансами на 2022–2025 роки.
Як повідомляв Укрінформ, у листопаді планується голосування у другому читанні законопроєкту № 8222 щодо нової системи оплати праці державних службовців, згідно з яким передбачено запровадження зарплатних грейдів для держслужбовців.