ПолiтДумка

Українцям “мстять“ за газові борги: у “Нафтогазі“ пояснили, що робити з газовими платіжками

Сентябрь 18
12:06 2020

Українці, які змінили газового постачальника, отримують від облгазів платіжки з міфічними боргами по "температурним коефіцієнтам" за період з 2015 року. Постачальники попереджають їх про відключення газу у разі несплати. В "Нафтогазі" подібні дії називають незаконними.

За словами фахівців, якщо в платіжці за газ з'явилися борги, виставлені "заднім числом", можна сміливо звертатися до суду і там захищати свої права.

"Температурні коефіцієнти» — незаконні, а їх застосування зараз оскаржують у Верховному Суді. Тому, виставлення облгазами міфічних боргів «заднім числом» і загрози відключення газу — також незаконні і їх треба оскаржити, зокрема, в судах ", — зазначають в "Нафтогазі".

Українцям рекомендують писати скарги в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) і Госпродпотребслужбу. Але перед цим, у разі нарахування незаконного боргу, необхідно звернутися в контакт-центр постачальника газу по телефону або електронній пошті для отримання роз'яснень: за що саме нарахований борг і за який період.

Далі необхідно направити до постачальника газу претензію про незаконність нарахувань з вимогою провести перерахунок. Дочекавшись відповіді від постачальника, якщо проблема не буде вирішена, скаргу потрібно направити в НКРЕКП і Держпродпотребслужбу. Наступний етап — подача заяви до суду, де постачальника повинні зобов'язати провести перерахунок незаконних боргів.

Раніше повідомлялося, скільки буде коштувати газ в Україні цієї зими. Глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв озвучив тарифи.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Київстар пропонує своїм абонентам безкоштовно користуватися послугами до кінця року

Читать всю статью

Мы в соцсетях