ПолiтДумка

Українцям підвищать пенсії і соцвиплати: кому пощастить

Май 21
09:55 2020

Пенсії і соціальні виплати в Україні підвищать одразу для декількох категорій пенсіонерів до кінця поточного року. Перш за все зміни торкнуться тих пенсіонерів, яких обійшла травнева індексація. Це і ті, хто отримує “мінімалку”, і ті, хто має підвищені пенсії.

Кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський повідомив, що з 1 липня і з 1 грудня прибавку в загальній сумі 131 грн отримають ті пенсіонери, яким виплачують так звані соціальні пенсії. Мова йде про людей пенсійного віку, які не напрацювали достатню кількість років стажу.

Експерт пояснив, що підвищення пенсій в липні і грудні 2020 року пов’язане з підвищенням прожиткового мінімуму. Зокрема, розмір мінімальної пенсії зросте на 74 гривні – до 1712 гривень. Таке підвищення торкнеться приблизно 80 тисяч пенсіонерів. У грудні мінімальний розмір пенсії зросте ще на 57 гривень – до 1769 гривень.

Також експерт повідомив, що надбавку в липні і грудні отримають і пенсіонери, що мають великий стаж – більше, ніж потрібно для своєчасного виходу на пенсію. Зокрема, надбавки матимуть жінки, які працювали понад 30 років і чоловіки – понад 35 років.

Нагадаємо, вчора, 20 травня, Верховна Рада прийняла остаточне рішення щодо виходу жінок на пенсію в 55 років.

The post Українцям підвищать пенсії і соцвиплати: кому пощастить appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Перехід в онлайн назавжди залишиться в історії освіти, — Мандзій

Перехід в онлайн назавжди залишиться в історії освіти, — Мандзій

Читать всю статью

Мы в соцсетях