ПолiтДумка

Українські заробітчани вже відновили економіку Польщі після кризи: стільки іноземців у сусідів ще не було

Октябрь 22
14:23 2020

У Польщі розповіли, як українські заробітчани за кілька місяців допомогли відновити економіку країни. На сьогодні кількість іноземців, які офіційно працюють в цій країні, становить 689 тисяч осіб, передає obozrevatel, посилаючись на польське видання bankier.pl. Причому 507 тисяч із них (74% від загальної чисельності) — українські громадяни. Ще 46,2 тисячі становлять білоруси та 11,1 — громадяни Грузії.

У Польщі кажуть про безпрецедентну чисельності заробітчан, зайнятих цьогоріч в економіці країни.

"Такого масштабу в нашій історії не було" — зізналася Гертруда Усьцінська, яка очолює службу соцстраху Польщі.

Українські заробітчани вже відновили економіку Польщі після кризи: стільки іноземців у сусідів ще не було Ці притому, що в березні, коли почалася пандемія, іноземні працівники почали роз'їжджатися по домівках. Тоді їхня чисельність впала відразу на 10%. Однак потім, у червні, як тільки Польща відкрила свої кордони, заробітчани знову ринули на її територію.

"Ситуація стабілізувалася. У вересні ми перевищили рівень лютого. Ми вже надолужили збитки, і це позитивна новина в контексті системи соціального захисту та ринку праці" — каже чиновниця.

Аналіз, проведений службою соцстраху Польщі, свідчить, що протягом останніх 16 років неухильно зростає чисельність іноземних громадян, які працюють на території цієї країни. Причому близько 75% цих заробітчан становлять громадяни України.

Нагадаємо, майже рік тому, в грудні 2019, президент Володимир Зеленський закликав заробітчан повертатися з-за кордону додому. Гарант спокушав їх дешевими кредитами для становлення і розвитку власного бізнесу в Україні.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Кубок Украины: определились время и даты матчей 1/8 финала

Читать всю статью

Мы в соцсетях