ПолiтДумка

Уряд пропонує змінити закон про державну регіональну політику

24 марта
14:29 2021

Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики», який покликаний удосконалити механізми реалізації державної регіональної політики та підвищити її ефективність.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення уряд ухвалив з доопрацюванням в одноденний термін на засіданні 24 березня.

Згідно з текстом пояснювальної записки до проєкту закону, документ передбачає зміну правових, організаційних, фінансових та інших механізмів реалізації державної регіональної політики. Зокрема, він визначає єдину систему документів стратегічного планування регіонального розвитку та посилює зв’язок між Державною стратегією регіонального розвитку, регіональними стратегіями розвитку та документами стратегічного планування розвитку територіальних громад.

Читайте також: Кабмін затвердив стратегію регіонального розвитку до 2027 року

Законопроєкт уточнює та розширює повноваження Міністерства розвитку громад та територій в питаннях стратегічного планування регіонального розвитку і координації діяльності центральних органів виконавчої влади в процесі реалізації державної регіональної політики. Крім цього, документ запроваджує положення про обов’язкове розроблення сільськими, селищними, міськими радами стратегій розвитку територіальних громад або стратегічних планів їхнього розвитку.

Документ посилює інституційну підтримку регіонального розвитку, зокрема надає агенціям регіонального розвитку права надавати платні послуги, розширює перелік їх засновників за рахунок міських, селищних та сільських рад, а також конкретизує механізм та порядок моніторингу та оцінювання реалізації державної регіональної політики.

Закон України «Про засади державної регіональної політики» було ухвалено у 2015 році.

Share

Статьи по теме

Последние новости

5 тыс. грн за «липовый» COVID-сертификат — схему разоблачили полицейские в Хмельницкой области

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY