ПолiтДумка

Уряд вніс до Ради законопроєкт про перехідний період в ОРДЛО та Криму

10 августа
17:32 2021

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт щодо державної політики перехідного періоду на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані у картці проєкту закону №5844 “Про засади державної політики перехідного періоду” на сайті парламенту.

Текст документа наразі відсутній.

Читайте також: Уряд пропонує Раді визначити основні засади держконтролю у сфері господарської діяльності

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів 4 серпня схвалив законопроєкт “Про засади державної політики перехідного періоду”. Так, проєктом закону пропонується закріпити на рівні закону визначення Російської Федерації як держави-агресора та держави-окупанта.

Законодавча ініціатива також передбачає визначення базових засад (“червоних ліній”) деокупації та реінтеграції, уніфікування підходів як щодо тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, так і щодо Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, адже ці території є тимчасово окупованими, на яких діють окупаційні сили та окупаційні адміністрації Російської Федерації.

Окрім цього, законопроєктом пропонується запровадити терміни «перехідна юстиція», «конвалідація», «тимчасова окупація», «окупаційні сили та окупаційні адміністрації Російської Федерації», «політико-дипломатичні та санкційні заходи», «контактна лінія», «сталий мир», «реінтеграція тимчасово окупованих (деокупованих) територій та їх мешканців».

Законопроєктом також передбачається запровадження елементів перехідної юстиції, зокрема, відповідальність за правопорушення, пов’язані з тимчасовою окупацією, обмеження щодо обрання та призначення на посади громадян України, які були долучені до діяльності окупаційних сил та окупаційних адміністрацій Російської Федерації.

Документ розроблений на виконання указу Президента України від 2 червня 2021 року, яким введено у дію рішення Ради національної безпеки «Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях». Законопроєкт базується на принципах ООН в частині перехідної юстиції, відповідає стандартам та критеріям ОБСЄ — Копенгагенським стандартам і, в першу чергу, розроблений виключно спираючись на державні інтереси нашої країни.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Четыре упражнения, которые нормализуют кровообращение

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!