ПолiтДумка

В ОБСЄ кажуть, що війна рф проти України несе загрозу існуванню організації

25 ноября
06:18 2022

Розв’язана росією агресивна війна ставить під загрозу існування Організації з безпеки та співробітництва в Європі, тож потрібно докласти зусиль для збереження цієї структури.

Про це заявив спецпосланник чинного голови ОБСЄ Артур Дмоховський на засіданні ПА ОБСЄ у Варшаві, передає кореспондент Укрінформу.

«Неоголошена, неспровокована варварська війна в регіоні ОБСЄ становить найбільшу екзистенційну загрозу для організації з моменту її заснування», — зазначив дипломат.

За його словами, нещодавня загибель двох громадян Польщі чітко демонструє, що війна, яку веде росія, становить безпосередню загрозу безпеці не лише України, а й інших країн.

«Захищаючи жертву — Україну — та протиставляючи себе агресору — росії, ОБСЄ захищає також заснований на правилах міжнародний порядок. Це записано в основоположних принципах організації, які є засадами міжнародної безпеки та стабільності. російська агресія зруйнувала засади сучасної концепції безпеки, жодні механізми та заходи не змогли запобігти цій атаці в серці регіону ОБСЄ», — констатував Дмоховський.

Він указав, що російська агресія також посилює суперечки та напругу серед учасників організації.

Читайте також: Україна закликає Парламентську асамблею ОБСЄ призупинити членство росії — інакше може вийти сама

Водночас у Варшаві переконані: механізми ОБСЄ, навіть якщо вони виявилися неефективними для запобігання цій війні, можуть знадобитися в майбутньому. Для цього потрібна адаптація організації, проте у цьому зв’язку можна обговорювати лише модернізацію робочих методів, але не принципи. Функції ОБСЄ зараз працюють в аварійному режимі, зазначив дипломат, але тенденція не є незворотною, якщо з’явиться політична воля.

«Є одна умова: російська армія мусить піти з території України, а росія має поважати міжнародне право. Адаптація і модернізація ОБСЄ не має дозволяти поступок і умиротворення», — підкреслив представник МЗС Польщі.

«На тлі драматичних фактів звірств, які чинить росія, доки вона не вирішить змінити свою поведінку, навряд чи можна уявити і прийняти повернення до business-as-usual на терені ОБСЄ», — додав Дмоховський.

Читайте також: Зеленський подякував Польщі за те, що на засіданні ПА ОБСЄ немає росіян

Він звернув увагу на те, що однією з цілей російської тактики в ОБСЄ було закрити її структури в Україні. Тож для Польського головування було важливим зберегти присутність у нащій державі.

Дипломат також висловив задоволення з того приводу, що програма підтримки України буде продовжена як ключовий елемент результатів Польського головування.

Як повідомлялося, 20-те осіннє засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ відбувається 24-26 листопада у Варшаві. До його делегатів у перший день роботи звернувся Президент України Володимир Зеленський, який закликав усунути будь-яку можливість для прибічників терору брати участь у діяльності ПА ОБСЄ.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Депутат Лабазюк вийшов з-під варти під заставу у 40 мільйонів — адвокат

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY