В Україні головною цінністю завжди буде людина, а не ідеологія – Зеленський
Високим званням Праведника народів світу відзначено 2659 українців, однак тих, хто рятував євреїв за часів Голокосту, значно більше.
На цьому наголосив Президент Володимир Зеленський під час виступу на заходах з вшанування 80-роковин трагедії Бабиного Яру, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Ми не знаємо про всіх них. Ми маємо дізнатися про їхні історії, про їхні подвиги, аби кожен, хто рятував євреїв за часів Голокосту, був удостоєний високого звання Праведник народів світу. Серед тих, чиї історії відомі, сьогодні це звання носить 2659 українців. Ми пишаємось кожним із них і завжди будемо державою, де головною цінністю є людина, а не ідеологія”, — заявив Президент.
Він подякував усім іноземним гостям, які прибули на вшанування 80-х роковин трагедії Бабиному Яру: президентам Ізраїлю та Німеччини, главам парламентів Швеції, Польщі та Грузії, віцеспікерам парламентів Чехії, Австрії, Польщі, Литви, Латвії, спеціальному посланнику США у боротьбі з антисемітизмом, лідерам духовенства, послам та іншим діячам з усього світу, які займаються трагедією Голокосту.
Зеленський запевнив, що його запрошення і візити іноземних представників — це “не політичний або дипломатичний реверанс, це доказ єдності наших поглядів, тест на однодумців”.
І, на його думку, цей тест складено успішно.
Як повідомлялося, 6 жовтня ввечері на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» відбуваються заходи до 80-их роковин трагедії.
Участь у них беруть президенти України, Ізраїлю та Німеччини, інші іноземні гості.
Під час Другої світової війни нацисти, які зайняли Київ, використовували урочище Бабин Яр як місце масових розстрілів цивільного населення, головним чином євреїв. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації все єврейське населення було зобов’язане з’явитися до Бабиного Яру. Людей групами проводили через пропускний пункт, після чого заганяли на край яру і розстрілювали. Цього та наступного дня жертвами розправи стала 33 771 особа.
Загалом масові вбивства в урочищі тривали до самого відходу нацистської армії з міста. За офіційними даними, в Бабиному Яру розстріляли близько ста тисяч людей.
Фото: Офіс Президента