ПолiтДумка

В Україні істотно подешевшали овочі з “борщового набору“, а от ціна на яблука б’є рекорди

Сентябрь 15
17:06 2020

Українцям — саме час варити борщ: овочі з "борщового набору" нині набагато дешевші, ніж на цю ж пору торік. Подешевшало все, за винятком моркви: вона-то якраз виросла в ціні.

Отже, що ж приємно радує меншою, в порівнянні з торішньою, ціною? Картопля стала дешевше, ніж у минулому році, на цілу третину. Зараз вона йде за ціною приблизно 10,02 грн за кілограм. Більш ніж на 43% подешевшав ріпчаста цибуля, за яку просять близько 6 гривень за кілограм; майже на 22% подешевшала буряк, який зараз можна купити за 6,26 гривні. Майже на 30% дешевше, ніж у минулому році, вартує капуста — до 5,9 гривні за кіло. Зате морква додала в ціні 8,5%. Зараз за неї доведеться віддати майже 11 гривень за кілограм.

В Україні істотно подешевшали овочі з “борщового набору“, а от ціна на яблука б'є рекорди Але, звичайно, всі цінові рекорди в цьому році б'ють яблука. Вони виросли в ціні в порівнянні з серпнем минулого року на 67,2%! У серпні поточного року їхня середня ціна по Україні склала майже 29 гривень за кілограм.

Зате майже на 4% подешевшав цукор, і на символічний 1% стала дешевше соняшникова олія.

Якщо порівнювати з липнем 2020 року, то в серпні споживчі ціни були фактично ті ж, навіть трохи подешевшали — на 0,2%. За вісім місяців поточного року вони зросли на 2,4%, а в порівнянні з серпнем минулого року — на 2,5%.

Нагадаємо, в Україні вже два місяці поспіль дешевшають харчові продукти . В основному це здешевлення сезонне і, із завершенням збору врожаю ціни знову поповзуть вгору.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Tesla Cybertruck из картона испытали бездорожьем

Tesla Cybertruck из картона испытали бездорожьем

Читать всю статью

Мы в соцсетях