ПолiтДумка

В Україні назвали дату щорічної індексації пенсій: коли чекати підвищення

Сентябрь 17
09:46 2020

Індексація пенсій в Україні з 2021 року відбуватиметься в один і той же час. Кабмін узгодив, що це буде щороку 1 березня. Як відомо, раніше перерахунок пенсій проводився у відповідності з термінами, прописаними в окремих постановах уряду. Як правило, це було навесні.

На засіданні уряду 16 вересня Кабмін підтримав проект постанови, що передбачає виплату з березня 2021 року щомісячної компенсації для пенсіонерів старше 75 років, пенсія у яких на даний момент становить менше 1712 грн. Ця категорія населення повинна буде отримувати не менше, ніж 2,5 тис. грн.

Особи, яким виповнилося 80 років і більше і у яких пенсія не досягає розміру середньої заробітної плати за 2020 рік, отримають щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 500 гривень. Якщо з урахуванням цієї виплати розмір пенсії не буде досягати 2 600 гривень, то такі пенсіонери зможуть розраховувати ще й на надбавку до пенсії.

Тепер в законодавстві України пропишуть обов'язкову індексацію пенсій всім категоріям населення — не тільки пільговикам. Прогнозується, що з 1 березня 2021 року пенсії будуть проіндексовані для більш ніж 9 млн пенсіонерів.

Попередня індексація була проведена 1 травня 2020 року. З 1 липня 2020 року у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму в Україні мінімальна пенсія була підвищена з 1638 грн до 1712 грн.

Раніше в Пенсійному фонді пояснили, кому з пенсіонерів не підвищують пенсію, і з якої причини.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Белорусская IT-компания PandaDoc открывает офис в Киеве. В Минске их сотрудников держат под арестом

Белорусская IT-компания PandaDoc открывает офис в Киеве. В Минске их сотрудников держат под арестом

Читать всю статью

Мы в соцсетях