В Україні отримати субсидію стане складніше: до сукупного доходу врахують навіть гроші дорослих дітей
Влада України продовжує шукати способи економії бюджетних коштів. На цей раз оптимізація впритул зачепила нарахування субсидій. На жаль, багатьом українцям навряд чи сподобається те, що комунальні послуги їм доведеться оплачувати в повному обсязі.
Кабінет міністрів України своєю постановою №632 змінив порядок нарахування соціальних виплат та соціальної допомоги, а також назвав нові причини, за якими їх можуть позбавити. У постанові № 632 чітко прописані нові умови і нюанси виплати державної соціальної допомоги. Завдяки внесенню в критерії підрахунку сукупного доходу сім'ї нових пунктів, цей самий дохід буде значно збільшений. А це означає, що більшість з тих, хто раніше отримував субсидії від держави, змушені будуть вирішувати свої фінансові труднощі самостійно, не сподіваючись на соцдопомогу.
Так, згідно з новою постановою Кабміну, в середньомісячний дохід сім'ї враховуватимуться зарплата після сплати податків; стипендія; допомога по безробіттю; всі соціальні виплати, в т.ч. і субсидія; грошові перекази з-за кордону; всі інші доходи, про які відомо податкову службу і які оприлюднені одержувачем в декларації про доходи; доходи від продажу молока та продукції тваринництва з приватних домогосподарств — 30% від виручки; пенсія і довічні виплати для суддів у відставці; грошове забезпечення військовослужбовців; для ФОП на I групі до сукупного доходу враховувати мінімальну зарплату, на II групі — дві мінімалки, а на третій — три. До сукупного доходу сім'ї врахують допомогу при народженні дитини; разові виплати матерям-героїням; допомога на дітей-сиріт; разові виплати усиновителям дітей; аліменти; виплати за програмою "муніципальна няня"; доходи від розміщення депозитів тощо.
До речі, до складу сім'ї тепер будуть включені діти до 23 років, навіть якщо вони мають свої сім'ї і живуть окремо від батьків. Доходи молодих людей віком до 23 років будуть включати до сукупного доходу сім'ї батьків.
Якщо з'ясується, що громадяни, які претендують на отримання субсидії або іншої державної допомоги, подали недостовірну інформацію, то всю отриману раніше суму грошей доведеться повернути державі. Це можна буде зробити однією сумою або в розстрочку, тобто, виплатити частинами.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський ініціював підвищення мінімальної зарплати в Україні.