ПолiтДумка

В Україні різко підскочили ціни на капусту: причини подорожчання

31 августа
12:56 2020

В кінці літа ціни на сезонні овочі різко поповзли вгору. Першими подорожчали огірки, картопля і цибуля, слідом за ними зросла вартість і білокачанної капусти. Зростання цін аграрії пов'язують з початком періоду міжсезоння: середні сорти капусти поступово йдуть з ринку, а до збирання пізніх сортів фермери планують приступити на початку вересня.

На цьому тижні оптова вартість капусти стартує з 3-5 грн/кг, що на 22% дорожче, ніж в кінці минулого тижня. Однак, якщо порівняти з торішніми цінами, то навіть незважаючи на подорожчання, сьогодні білокачанна капуста в Україні коштує в середньому на 14% дешевше, ніж в кінці серпня минулого року.

Середні сорти капусти продавці вже реалізували, і ті виробники, які пропонували до продажу більш пізні сорти овоча, вирішили підвищити відпускні ціни. Вони пояснюють це тим, що за рахунок пропонованих партій пізніх сортів їм не вдавалося задовольнити попит покупців в даному сегменті. Кардинально ціни оптовики не підвищують, щоб не злякати українців. В Україні різко підскочили ціни на капусту: причини подорожчання Ціни на цибулю в Україні теж виросли через закінчення сезону продажів ранньої продукції. Мінімальна вартість цибулі збільшилася в середньому на 21% і зараз її можна купити в середньому за 3 грн/кг. А ось помідори і кавуни в кінці літа подешевшали. Буряк і морква, за попередніми даними аграріїв, дорожчати найближчим часом не будуть.

Раніше повідомлялося, що на українському ринку спостерігається дефіцит гречки, через що ціни на крупу, в порівнянні з минулим роком, піднялися на 144%.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Mazda снимает с производства CX-3

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY