ПолiтДумка

В Україні різко подорожчає електроенергія: названа причина

Август 13
14:47 2020

Тарифи на електроенергію для населення в Україні можуть підвищитися вже після проведення місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня. Такий прогноз озвучив глава парламентського комітету енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко.

"Я відкрито заявляю: пройдуть місцеві вибори, і готуйтеся, споживачі в першу чергу. Уряд не втримає ціни на електроенергію для населення", — заявив Кучеренко.

Експерт зазначає, що на енергоринку зараз дефіцит фінансових коштів і уряд змушений буде скасувати пільговий тариф на електроенергію за перші 100 кВт. Епідемія коронавіруса посилила кризу на ринку електроенергії, і за офіційними даними обсяг споживання електроенергії скоротився на 10%.

"Це стане лише початком, оскільки уряд втратив контроль над ціноутворенням, а з ринку вимиваються гроші", — додав Кучеренко.

В Україні різко подорожчає електроенергія: названа причина Не так давно президент Володимир Зеленський підписав закон про зниження тарифів, згідно з яким, держава зможе економити щорічно майже 7 мільярдів гривень. Новий закон нібито дозволить знизити тарифи для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%.

Нагадаємо, з 1 серпня тариф на електрику для українців зріс на 2% і становить на даний момент 240,23 грн/МВт · год. Експерти прогнозують, що поступово цінник в платіжках буде рости, поки вартість електроенергії не підвищиться у 7 — 10 разів.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Oppo пока не планирует выпускать смартфоны со скручиваемыми экранами

Oppo пока не планирует выпускать смартфоны со скручиваемыми экранами

Читать всю статью

Мы в соцсетях