ПолiтДумка

В Україні скоротять середній розмір пенсії: в Мінсоцполітики розповіли, чого чекати громадянам

08 ноября
09:15 2020

Середній розмір пенсій в Україні скоротиться з 29% до 20% від середньої зарплати. Таким чином, українці, які зараз заробляють 10 тисяч гривень, вийшовши на пенсію отримуватимуть не більше 2 тисяч гривень. Про це повідомила міністр соцполітики Марина Лазебна.

Умови виходу на пенсію посилюються в кожним роком. Підвищується пенсійний стаж, громадян позбавили права вийти на пенсію за вислугою років, купити необхідний стаж стає все дорожче і менш доступним … Якби при цьому підвищувалися пенсії, тоді українці могли б ще якось зрозуміти нові вимоги. Але за словами міністра, в перспективі середня пенсія буде лише скорочуватися і невдовзі становитиме не більше 20% від офіційної зарплати.

"Чи буде це пенсія, яка забезпечить гідне життя? Точно ні", — зазначила Марина Лазебна.

Міністр пропонує ввести обов'язкові накопичувальні пенсії та почати збирати додаткові гроші з працюючих не з 2022 року, як це планувалося в уряді раніше, а вже з січня 2021 року. Такий законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді, але вимагає узгодження. В Україні скоротять середній розмір пенсії: в Мінсоцполітики розповіли, чого чекати громадянам Українців, які хочуть отримувати надбавки до пенсії, також чекає сюрприз. Тепер пенсіонери зможуть отримувати тільки один вид надбавок, той, який вигідніше їм.

Раніше в ПФУ роз'яснили, хто має право отримувати пенсію за померлого родича, і як розмір виплат буде залежати від зарплати та стажу цього родича.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Європерспектива і не тільки: Україна й Хорватія підписали п’ять документів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY