ПолiтДумка

В Україні тепер не потрібна довідка про несудимість, щоби бути обраним в депутати

Сентябрь 15
22:36 2020

Для того щоб бути обраним до місцевих рад, кандидатів в депутати тепер не потрібно надавати довідку про відсутність судимості. За таку зміну до виборчого кодексу проголосувало 325 народних депутатів.

Раніше ця довідка була обов'язкова. Така законодавча норма викликала чимало нарікань з боку кандидатів депутати місцевих рад. По-перше, щоб розжитися такою довідкою, потрібно було викласти з кишені гроші. По-друге, і це головне, правоохоронні органи нерідко затягували час видачі довідки. Виходило, що з цими тяганиною можна було і не встигнути "вписатися" у виборчий процес. І, звичайно, все це було пов'язане з додатковими нервовими затратами.

В Україні тепер не потрібна довідка про несудимість, щоби бути обраним в депутати Тому нічого дивного, що таку законодавчу норму напередодні місцевих виборів вирішили скасувати.

За словами одного з авторів закону, депутата від партії "Голос" Романа Лозінського, кандидат в народні обранці і так вказує про наявність або про відсутність судимості в документах, які він подає до виборчої комісії. Цей пункт навіть є в автобіографії. Таким чином, кожен несе персональну відповідальність за відомості про судимість. Адже все це дуже легко перевірити. Тому абсолютно зайве — вимагати ще й таку довідку.

"Кожен з цих сотень тисяч кандидатів і так в документах фіксує те, чи є він судимим. І кожен нестиме відповідальність, якщо він подасть неправдиві відомості. А довідка про несудимість під час виборчого процесу — це 200, 400, 800 гривень. Посередники в регіонах , "прокладки", ті, хто вирішуває вам питання. Це просто бізнес ", — цитує автора законопроекту unian.

Нагадаємо, взяти участь у виборах зможуть навіть люди з підвищеною температурою тіла. Їх пускатимуть на виборчі дільниці. Правда, всі виборці мають бути в засобах індивідуального захисту — масках або респіраторах. Крім того, для виборців з температурою будуть передбачені окремі кабінки, кожна з яких оброблятиметься антисептиком після чергового виборця, що там побував.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Новый Kia Sportage появится в апреле 2021 года

Читать всю статью

Мы в соцсетях