В Україні триватиме режим тиші: Зеленський назвав головний підсумок вчорашньої зустрічі в нормандському форматі
Президент Володимир Зеленський назвав головний підсумок зустрічі в нормандському форматі на рівні радників, що відбулася вчора в Берліні. Глава держави вважає, що зустріч, загалом, має позитивний результат. Про це він повідомив, відповідаючи на питання журналістів у ході поїздки в Одеську область.
Незважаючи на те, що всі питання погодити не вдалося, і має бути ще одна зустріч на рівні радників, все ж можна вважати, що вчорашнє спілкування в Берліні було результативним, вважає президент.
Найголовніше — вдалося досягти домовленості щодо продовження режиму припинення вогню, вважає Зеленський. Незважаючи на зірване бойовиками перемир'я, все ж вдалося зупинити новий виток бойових дій. Президент також нагадав, що такого тривалого режиму тиші не було ще за всі роки конфлікту на сході країни.
Тим часом, українська і російська сторони по-різному прокоментували переговори, що відбулися. Так, глава Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що учасникам переговорів вдалося просунутися вперед настільки, що можливо вже до кінця цього року відбудеться зустріч у нормандському форматі на вищому рівні.
Однак заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак не поділяє його оптимізму. Козак вважає, що українська сторона розглядає зустріч на рівні глав держав як самоціль, але він не бачить підстав для такої зустрічі. Мовляв, для неї не напрацьована платформа.
"Незважаючи на те, що один з учасників переговорів заявляє, що саміт є мало не самоціллю, ми розуміємо, що підстав для саміту немає", — заявив Козак.
Ще один пункт, на якому, за словами російської сторони, не зійшлися учасники переговорів — постанова Верховної Ради про місцеві вибори. Козак стверджує, що нібито була досягнута домовленість про те, що Верховна Рада повинна переглянути свою ж постанову про оголошення виборів, щоби внести зміни в умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.
"Домовилися про те, що найближчим часом в ВРУ буде розглянуто проект постанови, який коригує ту постанову, що була ухвалена 15 липня", — поінформував Козак.
Але Єрмак уникнув відповіді на запитання про ці домовленості. Він каже, що Козак, певно, мав на увазі постанову, яка є на сайті українського парламенту. Мовляв, вона стосується внесення змін до постанови, що стосується місцевих виборів. До речі, як помітили журналісти, такого проекту постанови, на який натякнув Єрмак, на сайті Верховної Ради немає.
Нагадаємо, колишній глава ОП Андрій Богдан заявив в своєму інтерв'ю, що не вірить в те, що Зеленському вдасться домогтися миру на сході країни і здіснити економічний прорив.