ПолiтДумка

В Україні змінилися правила карантину: які обмеження залишилися, а що скасували

Август 02
15:16 2020

З 1 серпня в Україні змінилися правила карантину, але це не означає, що попередні обмеження були зняті. Незважаючи на те, що місцевій владі дозволили самостійно приймати рішення про посилення карантинних обмежень, є загальні правила, які діють для всіх.

За словами міністра охорони здоров'я України Максима Степанова, в країні продовжують діяти рекомендації щодо використання масок, дотримання соціальної дистанції та користування антисептиками.

Залежно від того, до якої із зон відноситься регіон — "червоної", "жовтої", "помаранчевої" або "зеленої", вводяться певні обмеження. При цьому, в законодавстві України не передбачено, щоб місцеві органи влади могли б послаблювати карантин на свій розсуд, як це зробили в Луцьку. Незважаючи на те, що місто віднесли до "червоної" зони, там відмовляються вводити нові карантинні обмеження.

Посилювати обмеження в містах мери можуть, але знімати заборони — ні. У "помаранчевих" і "червоних" зонах заборонена з 1 серпня робота хостелів, розважальних закладів і ресторанів в нічний час, планові госпіталізації в лікарнях, закрилися спортзали і фітнес-центри, обмежена робота громадського транспорту, скасовано відвідування навчальних закладів.

На сьогоднішній день в "червоній" зоні знаходяться Вінницька, Волинська, Житомирська, Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська та Чернівецька області. Помаранчевий рівень встановлено у Волинській області у Луцькому та Любешівському районах, в Івано-Франківській – у місті Івано-Франківськ та Тисменицькому районі, у Львівській – у місті Львів, Миколаївському, Перемишлянському та Пустомитівському районах, у Тернопільській – у місті Бережани та Бучацькому районі.

Епідеміологічні показники тепер аналізуватимуться щоп'ятниці. Щоб послабити обмеження і перевести регіон в іншу зону – показники повинні бути в нормі не менше 3 днів поспіль.

Раніше повідомлялося, що станом на 2 серпня, в Україні зафіксовано 1 112 нових хворих СOVID-19. Детальна статистика по областях опублікована тут.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Пошаговая стратегия Civilization VI наконец добралась до Android

Пошаговая стратегия Civilization VI наконец добралась до Android

Читать всю статью

Мы в соцсетях