ПолiтДумка

Венеційська комісія розгляне термінове звернення України про обрання Вищої ради правосуддя

29 марта
19:27 2021

Україна внесла до Венеційської комісії терміновий запит на отримання висновку щодо відповідності міжнародним стандартам проєкту закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів ВРП (№ 5068).

Про це повідомляє Венеційська комісія, передає Укрінформ.

«У своєму листі від 15 березня 2021 року голова Верховної Ради України Дмитро Разумков вніс запит відносно отримання термінових висновків Венеційської комісії щодо проєкту закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя», — повідомили у комісії Ради Європи за демократію через право.

Читайте також: Венеційська комісія позитивно оцінила законопроєкт про політичні партії в Україні

Як повідомлялося, 24 лютого Вища рада правосуддя надала консультативний висновок щодо законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» № 5068.

Законопроєктом пропонується внести зміни до законів України «Про Регламент Верховної Ради України», «Про Вищу раду правосуддя» і визначити повноваження, порядок утворення та діяльності Етичної ради, яка встановлюватиме відповідність кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності; визначити конкурсні засади добору кандидатів для здійснення відповідним органом обрання (призначення) члена Вищої ради правосуддя. Законопроєктом передбачено здійснення Етичною радою оцінювання відповідності критеріям професійної етики та доброчесності діючих членів Вищої ради правосуддя (крім голови Верховного Суду).

Читайте також: Венеційська комісія підтримує залучення міжнародних фахівців до відбору суддів КСУ – експерт

Вища рада правосуддя зазначає, що законопроєкт № 5068 не повною мірою відповідає критерію якості закону у розумінні частини другої статті 32 Конституції України, оскільки суперечить таким елементам принципу верховенства права, як юридична визначеність і заборона свавілля, що може призвести до порушення конституційних прав осіб, яких він стосується.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

В Україні розробили триногу для гранатомета Mk19: у чому перевага рішення

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!