Веніславський впевнений, що саботаж і опір перезавантаженню судової системи вдасться подолати
Довіру до судової системи в Україні вдасться відновити за умови ефективної реалізації судової реформи, що має на увазі подолання саботажу ініціативи.
Про це у програмі «Украина на самом деле» телеканалу «Дом» заявив представник Президента в Конституційному Суді України Федір Веніславський, передає Укрінформ.
Він нагадав, зокрема, що Рада суддів під формальним приводом не заповнила своєї квоти у комісії з відбору членів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
«Щоби комісія з відбору членів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів запрацювала, повинні були дати свої пропозиції три міжнародні партнери, і вони дали своїх висококваліфікованих, моральних, порядних партнерів. І трьох людей повинна була дати Рада суддів. І якраз Рада суддів під, м’яко кажучи, формальною підставою не змогла заповнити свою квоту в цій комісії», — сказав Веніславський.
Те саме стосується й Етичної ради, яка повинна оцінювати сумлінність, добропорядність членів Вищої ради правосуддя, наголосив представник Президента в КСУ.
«Тут така сама ситуація. Тому ні Вища конкурсна комісія з підбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), ні Етична рада на сьогодні не запрацювали», — продовжив Веніславський.
Рада суддів не змогла представити своїх кандидатів, оскільки частина кандидатів відкликали свої заяви, зазначив Веніславський.
«Були подані багато кандидатур, частина з яких останньої миті відкликали свої заяви про висунення своїх кандидатур. Частина мала якісь формальні підстави, що недостатньо чітко прописані якісь положення в їхніх документах і так далі. Тобто це явно схоже на протидію з боку суддівської влади реформуванню суддівської влади», — пояснив Веніславський.
Опір перезавантаженню судової системи на місцях вдасться подолати, щойно Етична рада та Конкурсна комісія виконають свої функції, переконаний він.
«Я думаю, щойно Етична рада та Конкурсна комісія виконають свою функцію, сформують якісну Вищу кваліфікаційну комісію суддів і Вищу раду правосуддя, очистять і нових членів відберуть, які не викликатимуть сумнівів. Ось ці дві ключові речі, вони є квінтесенцією всієї судової реформи», — сказав Веніславський.
Проте вважати судову систему повністю корумпованою не можна, вважає Веніславський.