ПолiтДумка

Відповідь на ядерний шантаж росії має бути сильною — Єрмак

30 апреля
14:19 2022

Відповідь на ядерний шантаж, до якого постійно вдаються росіяни, має бути сильною.

Так глава Офісу Президента України Андрій Єрмак прокоментував у Телеграмі дискусії про заборону імпорту ядерного палива з рф для АЕС та проєктів з участю дочірньої компанії «Росатому», які нині тривають у ЄС, передає Укрінформ.

«У Євросоюзі почалися дискусії про заборону імпорту ядерного палива з рф для АЕС та проєктів з участю дочірньої компанії «Росатому». Таку інформацію повідомляє Politico.

Санкції проти ядерної енергетики росії вже обговорювали на зустрічі послів ЄС та Єврокомісії.

Вважаю це правильним. У Плані санкційної групи Макфола-Єрмака, який ми підготували для наших союзників, передбачені санкції проти «Росатому», — написав Єрмак.

Читайте також: Ядерний шантаж: кремль використовує проплаченого «експерта з Пентагону»

Він наголосив, що «росіяни постійно намагаються використовувати ядерний шантаж», і «відповідь на це має бути сильною».

Як повідомляв Укрінформ, видання Politico з посиланням на власні дипломатичні джерела в ЄС повідомило, що росія стоїть перед загрозою введення санкцій у галузі атомної енергетики, оскільки Німеччина підтримує заборону на уран.

Німеччина, за даними видання, пообіцяла свою підтримку в питанні введення санкцій на імпорт урану з росії та інших галузей цивільної ядерної промисловості путіна у відповідь на його вторгнення в Україну.

Питання обговорювалося цього тижня під час зустрічі з послами ЄС та Єврокомісією. Ініціаторами виступили Польща та країни Балтії.

Такий крок може вплинути на постачання урану, який є паливом для блоків, побудованих раніше росією, а також на нові ядерні проєкти, якими керує російська дочірня компанія «Росатома» в Західній Європі, що базується в Парижі.

Читайте також: Якщо росія застосує ядерну зброю, вона вже ніколи не оговтається – Нуланд

Коли така заборона може бути запроваджена, невідомо. Для самих європейців цей крок не буде безболісним, адже 20% всього уранового імпорту припадає на росію що робить її другим за величиною постачальником в ЄС після Нігеру.

Найбільш залежними від російського урану є Чехія, Угорщина, Фінляндія, Болгарія, Румунія та Словаччина, адже АЕС у них будувала рф (і раніше СРСР). Між цими п’ятьма країнами ЄС та американським постачальником Westinghouse вже велися переговори щодо виробництва замінного палива для цих російських реакторів.

Чутки про можливе ембарго вже призвели до зростання ціни на уран на світових ринках.

Фото: ОП


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

США працюватимуть із Росією та Україною, війна має припинитися — Трамп

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!