Війна Росії проти України не дозволяє Євросоюзу зволікати з процесом розширення — Мішель
В Європейському Союзі існують різні позиції щодо розширення, але в умовах, що склалися після нападу Росії на Україну, ЄС не може надалі зволікати з цим процесом, як це відбувалося протягом минулих 20 років стосовно країн Західних Балкан.
Про це сьогодні перед початком неформальної зустрічі європейських лідерів, що відбувається на запрошення Іспанського головування в ЄС, заявив президент Європейської ради Шарль Мішель, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Саме так він відповів на запитання преси, чи вважає доцільним визначати певні дати для можливого розширення ЄС.
«Певні орієнтири щодо дат є корисними, тому що це стимул для напруженої роботи з обох сторін. Ми маємо протидіяти спробам зволікати, як це відбувалося попередні 20 років, наприклад, стосовно Західних Балкан…. Протягом минулих років ми бачили певні труднощі навіть у тому, щоб піднімати цю тему на рівні лідерів. Але ми всі добре розуміємо: з цими подіями, з війною Росії проти України, надалі неможливо зволікати, неможливо надалі закривати на це очі. Ми маємо розглянути та вирішити це питання», — наголосив Мішель.
Він зауважив, що процес пошуку такого рішення не буде простим, тому що в Європейському Союзі, як і раніше, існують різні точки зору й чутливі питання. Але саме такою є європейська демократія, і цю реальність варто поважати. Але складність проблеми не означає, що її не треба вирішувати. Навпаки, розгляд такої теми та ухвалення необхідних рішень є проявом політичної сили ЄС.
«Весь процес розширення ЄС оснований на досягненнях. Це є очевидним. Ми надихаємо всіх працювати для виконання власних зобов’язань… Немає жодної суперечності між визначенням дат та необхідними досягненнями країн-кандидатів. Навпаки, дати є стимулом, що необхідні умови будуть виконані кожною стороною, як в ЄС, так і країнами-кандидатами», — додав президент Європейської Ради.
Як вже повідомлялося, сьогодні у Гранаді відбувається неформальне засідання Європейської Ради, під час якої європейські лідери обговорюватимуть майбутній розвиток Європейського Союзу.
Раніше президент Європейської Ради Шарль Мішель заявляв про те, що країни-члени та країни-кандидати мають бути готовими до розширення ЄС до 2030 року.