Війна в Україні та безпека Кореї пов’язані, попри географічну віддаленість — Боррель
У світі, що є взаємопов’язаним, ключові виклики у сфері безпеки не знають кордонів, тож, незважаючи на географічну віддаленість, війна в Україні та безпека Південної Кореї, як і стабільність Європи та всього Індо-Тихоокеанського регіону, є взаємопов’язаними.
Як повідомляє Укрінформ, про це в Сеулі під час візиту до Республіки Корея в понеділок заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель. Повний відеозапис його промови під час зустрічі з міністром закордонних справ Республіки Корея Чо Тхе-юл (CHO Tae-yul), в ході оголошення про укладення двосторонньої угоди партнерства з безпеки й оборони, оприлюднений на мультимедійному порталі ЄС.
«Розвиток на Корейському півострові і в Україні є взаємопов’язаним, хоча Республіка Корея далеко (від України). Розгортання північнокорейських військ у Росії підкреслює важливість нашого спільного порядку денного з безпеки. Це не теоретичний підхід. Йдеться про війну в Європі, і в цій війні братимуть участь північнокорейські війська. Це збільшує для нас необхідність працювати разом», — зазначив головний європейський дипломат.
Він наголосив на тому, що ЄС і Республіка Корея є стратегічними партнерами, які поділяють цінності та спільні цілі з відбудови кращого майбутнього. Новий геополітичний контекст є викликом для обох сторін, включаючи зростання геополітичної напруги.
За словами Борреля, Індо-Тихоокеанський регіон залишається в центрі багатьох глобальних зсувів, будь-то цифрова трансформація, кліматичні зміни чи підйом Китаю. .
«У цьому взаємопов’язаному світі політичний, економічний та безпековий розвиток не обмежуються географічними кордонами. Геополітичні зміни не знають жодних кордонів, а війна в Україні поширює геополітичну напругу, що доходить до Індо-Тихоокеанських морів та до Корейського півострова», — зазначив Боррель.
«Ми маємо працювати разом, щоб … принести найкращі результати демократії для наших громадян, які несуть їм не лише політичні свободи, але й заможність та соціальну рівність. Демократія і співробітництво між демократіями є найкращим шляхом для досягнення миру й заможності для європейців, для народу Республіки Корея та для решти світу», — додав високий представник ЄС.
Як повідомлялося, високий представник ЄС Жозеп Боррель продовжує візит до країн Індо-Тихоокеанського регіону. Минулого тижня він обговорив розвиток стратегічного партнерства між ЄС і Японією. Наразі Боррель прибув до Південної Кореї, де обговорює спільні виклики з безпеки, що постають перед ЄС і Республікою Корея, зокрема у зв’язку із продовженням військової допомоги від Північної Кореї для Росії та направлення північнокорейських військових для участі у злочинній російській агресії проти України.