Військові КНДР у Росії: Зеленський і президент Південної Кореї домовилися посилити обмін розвідданими
Президент Володимир Зеленський у телефонній розмові з президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем обговорив залучення Росією північнокорейських військових. Президенти вирішили, зокрема, що Україна та Південна Корея найближчим часом обміняються делегаціями для координації дій.
Про це глава Української держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Провів телефонну розмову з Президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем. Щонайперше подякував за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, а також за вже надану й анонсовану фінансову та гуманітарну допомогу. Обговорили залучення північнокорейських військових до російського вторгнення в Україну. Висновок один – ця війна інтернаціоналізується й виходить за межі двох держав», — розповів Зеленський.
Президент України надав Юн Сок Йолю свіжі дані про перекидання 3 тисяч північнокорейських військових на російські полігони в безпосередній близькості до зони бойових дій та очікуване збільшення їхньої кількості приблизно до 12 тисяч.
«Домовилися посилити обмін розвідданим та експертизою, активізувати контакти на всіх рівнях, зокрема найвищому, щоб виробити стратегію дій і перелік контрзаходів у відповідь на ескалацію, а також залучити до співпраці спільних партнерів. У межах цієї домовленості Україна та Республіка Корея найближчим часом обміняються делегаціями для координації дій», — відзначив глава держави.
Зеленський також запросив Південну Корею приєднатися до Вільнюської декларації G7 щодо двосторонніх безпекових угод на підтримку України.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Національна служба розвідки Південної Кореї заявила, що північнокорейський режим вирішив відправити 12 тисяч військових для підтримки Росії у війні проти України.
Днями стало відомо про прибуття в зону бойових дій російсько-української війни перших підрозділів військових із КНДР, які пройшли вишкіл на східних полігонах Росії. Поява північнокорейського підкріплення зафіксована, зокрема, у Курській області.
Фото: ОП