ПолiтДумка

«Винятків більше, ніж самих санкцій» – Литва в ЄС поскаржилась на слабкість восьмого пакету

05 октября
17:10 2022

Черговий пакет санкцій ЄС проти росії включає обмеження цін на нафту, нові заборони на імпорт та експорт на суму 7 млрд євро. Однак, він все рівно виглядає слабким.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Твіттер постійного представника Литви в ЄС Арнольдаса Пранцкявічюса.

«8-й пакет санкцій проти росії щойно схвалений у Комітеті постійних представників ЄС. Включає обмеження цін на нафту, нові заборони на імпорт та експорт сталі, дерева, машин, авіації, пластмас, хімікатів на суму 7 млрд євро, заборону на різні послуги, 35 нових осіб і компаній, втягнутих у війну, фіктивні референдуми та пропаганду», – написав Пранцкявічюс.

У свою чергу міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив в інтерв’ю литовському радіо, що восьмий пакет санкцій Євросоюзу проти росії виглядає слабким. «Слід оцінити, як є, що час сильних пакетів уже минув, при читанні наданих документів іноді складається враження, що винятків більше, ніж самих санкцій», — сказав Ландсбергіс.

Читайте також: Рада ЄС досягла згоди щодо восьмого пакета санкцій проти росії

При цьому він однак висловив задоволення. «Це краще, ніж нічого, краще, ніж відсутність пакету: триває подальша ізоляція Росії, триває дискусія про осіб, які не зможуть виїхати до Євросоюзу… Слабо, але ми рухаємося вперед», – зазначив глава литовського МЗС.

У попередніх санкційних пакетах подібні обмеження вже застосовуються щодо понад 1,2 тис. приватних осіб і понад 100 компаній та установ. Восьмий пакет санкцій проти росії — це відповідь на спробу анексії росією українських територій, оголошену кремлем мобілізацію та військові злочини, що продовжуються в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, Національне агентство з питань запобігання корупції запропонувало включити до санкційних списків Європейського Союзу ще 379 керівників і власників російських компаній, а також 157 компаній, залучених до стратегічних секторів економіки російської федерації.

Share

Статьи по теме

Последние новости

у Дніпрі чоловік продавав гуманітарну допомогу

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY