ПолiтДумка

Влада має бачити проблеми на місцях, а не з вікон кабінетів — Президент

Март 01
22:07 2021

Державні службовці мають працювати в інтересах громадян, а децентралізацію треба поглиблювати задля поліпшення рівня життя в регіонах.

Як передає Укрінформ, про це йшлося на нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського, повідомляє сайт глави держави.

«Громадянин має довіряти державі – тільки тоді Україна буде успішною. А для цього ми маємо побудувати професійну й доброчесну державну службу, яка працює в інтересах громадян. Ми маємо забезпечити повну відкритість влади та ефективно використовувати ресурси», – наголосив Зеленський.

Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов розповів, що уряд працює над розробкою зрозумілої для громадян системи органів виконавчої влади, аби діалог і взаємодія влади та громадян були прозорими й комфортними. Для цього треба підвищити швидкість та покращити якість надання адміністративних послуг, дати об’єктивну оцінку соціально-демографічному стану в країні, що дозволить ефективно фінансувати соціальну, освітню, медичну та культурну сфери.

Читайте також: Децентралізація: Зеленський закликав Раду ухвалити зміни до Конституції

«Цифровізація, прозорість, залучення молоді до державного управління, просвітницька робота – усе це є невід’ємною частиною поставлених цілей», – зазначив він.

На нараді наголошувалося, що для реформування державного управління необхідне поглиблення децентралізації влади. «Влада повинна бачити проблеми на місцях, а не з вікон своїх київських кабінетів. Поглиблення децентралізації підніме благоустрій у регіонах і дасть шанс працевлаштування на місцях», – сказав Президент.

Ішлося також про якісні публічні послуги та ефективне управління регіонами, ефективне місцеве самоврядування, цифровізацію регіонів, житлове кредитування, якісне водопостачання та поводження з побутовими відходами.

«Обсяг залученого приватного капіталу та кількість створених робочих місць будуть головними показниками розвитку регіонів, адже з цього розвиватиметься й соціальна сфера, від цього залежатиме обсяг податкових надходжень. За кілька років ми розбудуємо зручну та доступну інфраструктуру: 100% шкіл будуть відповідати найкращим умовам комфортного простору, кожна громада до 20 тисяч мешканців матиме якісний стадіон, екстрена допомога приїжджатиме не більш ніж за 20 хвилин», – конкретизував міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Читайте також: Європарламент визнав децентралізацію однією з найуспішніших реформ в Україні

На нараді під головуванням Володимира Зеленського були присутні керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, перший заступник голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Олександр Корнієнко, голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, радник Прем’єр-міністра Кирило Криволап.

Фото: Офіс Президента

Share

Статьи по теме

Последние новости

HR mafathon Перезагрузка: Как реализация целей сотрудников влияет на результат компаний

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".