Ядерні бомбардувальники США в небі над Україною: реакція російських військових
Політ трьох бомбардувальників, що належать ВПС США, в небі над Україною і безпосередній близькості від кордонів анексованого Криму викликав бурхливу реакцію в РФ.
Політ американських бомбардувальників B-52 Stratofortress в супроводі трьох українських винищувачів відбувся вчора, 4 вересня. У Пентагоні повідомили, що цей політ не виник спонтанно, а був давно запланований в рамках спільних навчань по інтеграції з українськими винищувачами в повітряному просторі України.
За повідомленням Пентагону льотчики відпрацювали стратегію стримування Росії для забезпечення колективної безпеки союзників по НАТО і їхніх партнерів.
У польоті взяли участь літаки США, які тимчасово передислоковані на військову базу у Великобританії. Літаки B-52 Stratofortress — це наддалекі стратегічні бомбардувальники-ракетоносці. Вони можуть нести ядерний заряд.
Спочатку літаки пролетіли над Рівненською, Волинською і Житомирською областями, а також над Києвом. Потім вони розвернулися в бік Херсонщини і покружляли поблизу кордонів Кримського півострова.
Росія відреагувала на такий небезпечний проліт поблизу "її" кордонів миттєво. На перехоплення небезпечним прибульцям Російська Федерація підняла відразу вісім своїх винищувачів. Крім того, в готовність була приведена система ППО Південного військового округу.
Американські літаки-розвідники відреагували на ППО і почерпнули для себе важливі відомості щодо розташування об'єктів ППО можливого противника.
Тим часом, Дональд Трамп періодично лякає партнерів по НАТО виходом з Північноатлантичного Альянсу . Він заявляє, що США вкладають у блок величезні гроші, тоді як внесок союзників набагато скромніший. Тому перед президентськими виборами в США, які мають відбутися 3 листопада, Трамп може пообіцяти своїм виборцям вийти з НАТО і зберегти їхні гроші. Однак це аж ніяк не означає, що США дійсно вийдуть з Альянсу. Адже всім відомо: обіцяти — не означає одружитися.
Отже, в небі над Україною США і Росія в черговий раз "пограли мускулами". До речі, найкоротша відстань між ними становить лише 3760 метрів. Якраз на такій відстані в Беринговій протоці знаходяться російський острів Ратманова та американський Крузенштерна. Чому б їм не повправлятися у своїх військових іграх там?