Як шахраї оформляють кредити на чуже ім’я: експерти розкрили злочинну схему
Фахівці розповіли, яким чином шахраї примудряються оформити кредит на ім'я абсолютно сторонньої людини без його особистої присутності. Знання деталей злочинних схем, можливо, допоможе тисячам людей уникнути подібних проблем.
У найбільшій небезпеці сьогодні номери будь-якого українського оператора, якими клієнти користувалися в якості фінансових номерів, а потім відмовилися.
Так, влітку 2020 року злочинці заволоділи базою з великої кількості старих фінансових номерів і оформили кредити на їх колишніх власників. Як розповів один із засновників скоринг-провайдера RiskTools Денис Зикеев, номери мобільних операторів, від яких відмовилися колишні власники надходять на перепродаж через 6 місяців.
Однією з ланок шахрайської ланцюга виступають телеком-дилери, які продають сім-карти, саме вони володіють повною базою номерів, які знаходяться у продажу. У телеком-дилерів шахраї викуповують крадені бази персональних даних абонентів, де було зазначено, що номер телефону був зареєстрований як фінансовий. Заради протидії злочинним схемам, фінансові установи можуть попросити клієнта верифікувати свій номер телефону. Додаткову верифікацію можуть призначити новим номерам, якщо номер не верифікувати банками більше півроку, якщо адреса електронної пошти не збігається з даними бюро кредитних історій клієнта. Додаткову перевірку фінансових номерів можна пройти за допомогою електронного цифрового підпису або віддалено за допомогою BankID.
Нагадаємо, раніше оператор стільникового зв'язку Vodafone попередив своїх абонентів про новий спосіб телефонного шахрайства.