Якби НАТО давало Україну достатньо зброї після 2014 року, російського вторгнення мого б не бути — Столтенберг
Як передає Укрінформ, про це він сказав у інтерв’ю Politico.
«Війна почалася не у 2022 році, а у 2014 році – з незаконної анексії Криму та введення російських військ на східний Донбас влітку 2014 року, – нагадав він. – І союзники з НАТО надали деяку підтримку Україні».
Він пригадав, що один з його перших візитів на посаді Генсека був у навчальний центр НАТО у Яворові у 2015 році.
«Я наполегливо працював, намагаючись переконати союзників з НАТО зробити більше, надати більше військової підтримки, більше тренувань. Деякі союзники так і робили, але це було відносно обмежено, і протягом багатьох років це було дуже складно, тому що політика НАТО полягала в тому, що НАТО не повинно надавати летальну підтримку Україні», – розповів Столтенберг.
За його словами, «ніхто не може сказати з упевненістю, але… якби ми більше озброїли Україну після 2014 року, то могли б запобігти російському вторгненню — принаймні б підвищили поріг для повномасштабного вторгнення».
Якби країни НАТО поставили бодай частину тієї зброї, яку надали починаючи з 2022 року, «то, можливо, справді запобігли б війні, замість того щоб підтримувати оборону Україну в умовах війни», додав він.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 1 жовтня, у Брюсселі відбулося засідання Північноатлантичної ради, присвячене церемонії передачі повноважень генерального секретаря Альянсу від Єнса Столтенберга колишньому прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте.
Фото: Yonhap