ПолiтДумка

Янукович не може бути лідером нації апріорі — експерт

14 октября
14:43 2012

Четвер, 11 лютого 2010, 11:35 адміністратор Інтерв’ю та опитування

Його технічні характеристики, особистісні дані не дозволяють йому бути лідером країни. Що б він не робив. Директором країни він може бути. А бути лідером нації він не може і не буде. Януковичі змогли скористатися слабкістю демократичного середовища. Але вони не зможуть запропонувати проект розвитку країни. Мені українцеві в Україні поступатися уже нічим. Мене уже підперли до стіни цими виборами. 

Чи вдасться команді Юлії Тимошенко довести у судах факти фальсифікації виборів і як це позначиться на легітимності нового президента з точки зору суспільства? (Думки політологів)

 

Олексій Голобуцький:

Є факти, які вказують на серйозні порушення. Є очевидці, є дані, які свідчать про серйозні фальсифікації. Тимошенко наразі не коментує результати виборів, бо вона чекає офіційного оголошення остаточних результатів від ЦВК. І це логічно.

Володимир Цибулько:

Тимошенко мовчить і кожна хвилина її мовчання провокує Партію регіонів на неадекватність. Її мовчання забирає у Януковича статус президента у половини країни. Тобто це мовчання може його довести до того, що він погодиться стати президентом уже третини України, а відповідно затвердить хвилю тотального несприйняття серед народу. Бути лідером команди – це один формат. Янукович не може апріорі бути лідером держави. Його технічні характеристики, особистісні дані не дозволяють йому бути лідером країни. Що б він не робив. Директором країни він може бути. А бути лідером нації він не може і не буде. Посада президента швидше символічна. А в символічному вимірі Янукович працювати не вміє. У нього також не має команди, яка б змогла трансформувати символічну владу у владу реальну. У чому парадокс? Януковичі змогли скористатися слабкістю демократичного середовища. Але вони не зможуть запропонувати проект розвитку країни. Там немає ані ідеології, ані доктрини, а отже люди з цією посадою не впораються. Ющенко зробив цю посаду ідеологічною, але виявився слабким. Інститут президента мав би бути центром розвитку нації. Але національний формат був здевальвований через порожні декларації та бездіяльність. На посаду президента прийде людина, яка не здатна творити ідею, вона їх немає, отримаємо людину, яка в комунітарному полі не вміє оперувати. Хто за нього це робитиме? Очевидно був розрахунок, що певні функції за нього виконуватиме Герман, Табачник чи Колесниченко. Будуючи кампанію свою на гаслах »об’єднаємо країну» мені як громадянинові хочеться запитати, що це таке. Давайте, об’єднуйте мене з собою. Це смішно. Я знаю, що вони від мене хочуть. Але вони гадки не мають, чого я хочу, чим я маю поступитися. Мені українцеві в Україні поступатися уже нічим. Мене уже підперли до стіни цими виборами.

Володимир Фесенко:

Мовчання Тимошенко, це якщо прокоментувати з гумором, то лев готується до стрибка. А якщо серйозно, то гадаю, що є певний психологічний стан- треба переварити інформацію останніх днів. Але водночас очевидно, що БЮТ збирається серйозно оскаржувати результати виборів. Якщо сукупність даних про фальсифікації буде велика, то очевидно доведеться проводити перерахунок голосів. Хоча, як на мене, шансів довести ситуацію з фальсифікаціями до кінця не багато. З огляду на ситуацію у вищому адміністративному суді, та й у ЦВК. Але ці порушення треба озвучувати. По-перше це дає можливість зробити висновки про певну сумнівність і несправедливість перемоги Януковича на виборах. Це потрібно і на сьогодні і на майбутнє. Якою буде подальша поведінка Тимошенко- йти в опозицію, чи триматися прем’єрства? Гадаю, що якщо Тимошенко піде в опозицію, то для неї це буде найкращий варіант. Бо вона як античний герой Антей, який від землі відновлював сили, а Тимошенко може відновити сили від опозиції. Це буде для неї добра можливість відновитися політично, ідеологічно, врахувати нові настрої суспільства, новий політичний контекст. Враховуючи нинішню складну соціально-економічну ситуацію вона матиме всі можливості повернутися невдовзі до влади.

Share

Статьи по теме

Последние новости

В Естонії затримали двох російських журналістів і заборонили їм в’їзд до ЄС

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY