ПолiтДумка

Янукович з суддями КС здійснили справжній конституційний переворот – вважають експерти

Март 30
02:29 2016
  • Friday, 09 April 2010 05:04
  • Hits: 3952

{jcomments on}Сьогоднішнє рішення КС вбиває весь авторитет конституційно-судової влади, бо таке рішення, яке ухвалюється прямо всупереч Конституції і з посилання Головою Суду на закон про регламент означає, що голова суду і ті судді , які підтримали таке рішення або взагалі нічого не розуміють в конституційному праві або цілковито втратили совість. Те, що зробили Янукович, його команда і судді КС -справжній конституційний переворот…. У парламенті після рішення КС «коаліція тушок» буде зростати аж до 300 осіб. З таким складом нова влада може робити все що завгодно.

Конституційний Суд схвалив можливість входження до коаліції депутатів, які не є членами фракцій, які її сформували. Таке рішення оголосив 8 квітня голова КС Андрій Стрижак.»Народні депутати, зокрема ті, які не перебувають у складі депутатських фракцій, що ініціювали створення коаліції депутатських фракцій у ВР, мають право брати участь у формуванні коаліції депутатських фракцій», — заявив Голова КС.У своєму рішенні КС зазначив, що рішення від 2008 року, яким заборонялося формування коаліції окремими депутатами, було ухвалено без врахування регламенту Верховної Ради, що був ухвалений як закон у 2010 році.

За словами Стрижака, один суддя висловив окрему думку . Рішення КС оскарженню не підлягає.

Які політичні та правові наслідки матиме рішення КС?Коментарі

Володимир Цибулько, поет, політичний експерт:

КС майже за 20 років своєї діяльності засвідчив певний рівень культури, корпоративну етику залежних від бюджету осіб. Коли вони побачили, як «януковичі» хутко захоплюють високі пости, у них спрацював тваринний страх. Тому говорити тут про якусь логіку, мораль чи верховенство права не доводиться. Інституція з такими повноваженнями, вона не виправдана у своєму існуванні. Давши владі потрібне їй рішення , КС підписав собі вирок. Вони мають найвищу зарплату, пакет гарантій, однак корпоративний страх спрацював. Конституційні судді, які ухвалювали таке рішення не готові працювати у відповідному форматі верховенства права. Спрацював людський фактор, політична залежність і нездатність самостійно мислити. Виправити це можна лише тоді, коли суддів до КС обиратимуть. Зараз там працюють за квотою Президента, парламенту і це себе не виправдовує.


Вадим Денисенко, журналіст, головний редактор тижневика «Коментарі»:

Насправді головна проблема цього рішення полягає у тому, що КС визнав, що його дворічне рішення помилкове. Це найбільший і найяскравіший абсурд і прецедент за останні 5 років. За останні роки через війни Ющенка, Януковича з Тимошенко дискредитовано уже все –Верховну Раду, інститут президента, опозицію. Єдиною легітимною і поважною інституцією був Конституційний Суд. Те, що вони зараз зробили на догоду Януковичу поставило під сумнів легітимність усієї влади в країні. Це рішення не має юридичного підґрунтя, а лише політичне. Відповідно це матиме негативні наслідки для правової системи і атмосфери взагалі. Тепер від КС можна очікувати будь-якого абсурдного рішення, яке заманеться владі. Вони можуть скасовувати, переносити вибори на рік, на два. Таким чином жодне наступне рішення КС не буде сприйматися як юридичне. У парламенті після рішення КС «коаліція тушок» буде зростати аж до 300 осіб. З таким складом нова влада може робити все що завгодно.

Андрій Єрмолаєв, Директор Національного інституту стратегічних досліджень при президентові України:

Останнє рішення КС засвідчило, що нинішня Конституція має багато вад і прогалин, які й призводять до певних політичних непорозумінь. Раніше була чітка умова, що коаліція формується фракціями. Але з іншого боку ми мали чимало проблем з функціонуванням попередньої коаліції і її роботою. Більшість фактично працювала у меншості і не мала політичної волі підтвердити свою більшість ані списками, ані голосуванням. Зараз ми маємо зворотню ситуацію- більшість з достатньою кількістю голосів. Якщо у Регламенті дозволено формувати коаліцію на індивідуальному входженні депутатів в коаліцію, то фактично конституційна прогалина закривається. Зрозуміло, що рішення КС має і юридичний і політичний вимір. Якщо виходити з рішення Суду 2008 року, то парламент має бути розпущений і йти на вибори. За умови, коли у держави немає бюджету, вибори були б швидше зірвані.А якби навіть вибори відбулися, то гарантій, що з’явиться нова коаліція теж не має, тоді затягнеться політична криза. Тому я розглядаю рішення КС як юридичне, а також як політичне, аби стабілізувати політичну ситуацію.

Сергій Соболєв, прем’єр-міністр опозиційного уряду:

Сьогоднішнє рішення КС вбиває весь авторитет конституційно-судової влади, бо таке рішення, яке ухвалюється прямо всупереч Конституції і з посилання Головою Суду на закон про регламент означає, що голова суду і ті судді , які підтримали таке рішення або взагалі нічого не розуміють в конституційному праві або цілковито втратили совість. Оскільки назвати їх невігласами важко, то я думаю, що друга характеристика є більш правдива і відповідає стану моралі цих людей. налякані 11 суддів КС пішли на змову з дияволом, з совістю. Це рішення суперечить і Конституції і системі права, тому ці люди відповідатимуть за це рано чи пізно. Якщо говорити про наслідки, то ці 11 суддів своїм рішення легалізували незаконну коаліцію, незаконний уряд і дали зайвий раз підстави не мати з такою владою жодної справи. Те, що зробили Янукович, його команда і судді КС -справжній конституційний переворот.

Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Хакеры научились взламывать спутники, причем практически беззатратно

Хакеры научились взламывать спутники, причем практически беззатратно

Читать всю статью

Мы в соцсетях