ПолiтДумка

Єрмак: Очікуємо дуже гарних новин з Європи наприкінці місяця

17 июня
21:54 2024

Українська влада очікує дуже гарних новин від європейських партнерів наприкінці цього місяця.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» поінформував керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, передає кореспондент Укрінформу.

«Я вважаю, що для України останній тиждень був успішним у дипломатичному сенсі. Зокрема, була і дуже успішна зустріч G7, також — підписання безпекових угод, у тому числі — історичної безпекової угоди із США. Робота триває. Ми очікуємо дуже гарних новин із Європи наприкінці цього місяця», — зазначив він.

Єрмак не уточнив, щодо чого саме українська влада очікує цих гарних новин.

За його словами, Саміт миру, який відбувся нещодавно, є однією з головних дипломатичних подій і цього року, і, мабуть, кількох останніх років.

«Два дні лідери найвищого рівня говорили про Україну, про припинення війни, про повернення справедливого миру. Дуже важливий результат — Україна повернулася на перші шпальти всіх нових світу», — зазначив керівник ОП.

Він поінформував, що всі обговорюють результати цього саміту і всі дійсно вважають, що це — потужний крок, дуже важлива фіксація того, що Формула миру Президента Володимира Зеленського є реальною платформою, на якій лідери країн готові працювати.

«Комюніке саміту є відкритим, і я думаю, що ми будемо спостерігати, як у найближчий час до нього будуть приєднуватися і інші країни», — сказав Єрмак.

Керівник ОП зазначив, що вони відчули дуже потужну підтримку України.

Читайте також: Формула миру є основою, але Україна готова й до інших ідей — Єрмак

«Ми вже працюємо над тим, щоб події саме на Африканському континенті, які би були про Україну, які б об’єднували країни Африканського континенту навколо України, вже відбулися найближчим часом», — додав він.

Єрмак поінформував, що з дуже принципових для України питань — незалежності, територіальної цілісності (а всі розуміють під цим саме міжнародно визначені кордони України, її суверенітет) — всі країни були одностайні.

«Єдине, що відрізняє позиції різних країн — це шлях, як припинити війну і як принести справедливий мир. Це ще один тезис, з яким немає жодних питань. І всі виступи різних лідерів з різних континентів були саме про справедливий мир. Тому я вважаю, це дійсно великим успіхом України», — констатував керівник ОП.

Він також зазначив, що наступного Саміту миру не потрібно буде очікувати роками — в Україні йде війна і для її громадян важливою є кожна хвилина.

«За ці місяці між першим та другим самітом – а я хочу сказати, що це не будуть роки, бо у нас війна, і ми рахуємо час абсолютно по-іншому, для нас важлива кожна хвилина – саме на цьому шляху ми хочемо провести тематичні конференції (щодо різних питань — ред.), навіть на міністерському рівні, на рівні радників, експертів — для того, щоб закінчити роботу, яку ми розпочали після зустрічі радників з питань нацбезпеки, коли у Києві були створені 10 робочих груп, які працюють вже більше року і мають багато напрацювань», — сказав він.

Як повідомлялося, упродовж суботи-неділі у Швейцарії відбувся Саміт миру, де обговорювали мирну ініціативу Президента України Володимира Зеленського. Учасники саміту погодили спільне комюніке.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Зеленський привітав Францію із Днем взяття Бастилії

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!