ПолiтДумка

ЄС, НАТО і США терміново звернулися до влади України: закон Зеленського щодо СБУ перепишуть

Июнь 29
11:05 2020

За політичною, економічною і соціальною ситуацією в Україні спостерігає ЄС, НАТО та США, представники яких входять в Міжнародну консультативну групу (МКГ). На цей раз вимога торкнулося Служби безпеки України.

МКГ вимагає провести реформи, щоб у підсумку СБУ відповідала всім вимогам національної безпеки і євроатлантичним стандартам.

Варто відзначити, що дана Консультаційна група була створена чотири роки, і стала окремим органом при СБУ. В МКГ підкреслили важливість змістовної реформи СБУ для шляху України до ЄС і НАТО.

"Поточна робота над проектом закону про СБУ надає історичну можливість просунутися вперед у цій реформі… Ми закликали Раду скористатися цією можливістю, щоб перетворити СБУ у сучасне громадянське агентство внутрішньої безпеки з цілеспрямованими і чітко визначеними функціями і сильним демократичним контролем у відповідності з Законом про вимоги національної безпеки і євроатлантичними стандартами, принципами та найкращими практиками", — йдеться в заяві МКГ.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський розробив законопроект, згідно з яким у результаті реформування СБУ перетворилася б в структуру з величезними можливостями. В ЄС, НАТО і США документ Зеленського піддали жорсткій критиці. Після чого в українському Парламенті вирішили запустити процедуру повторного першого читання, незважаючи на те, що подібна практика є вкрай рідкісною. При повторному першому читанні законопроект президента буде самим кардинальним чином переглянутий.

До речі, відомий український медіаменеджер ошелешив новиною про те, що Володимир Зеленський готується розпустити Верховну Раду України.

The post ЄС, НАТО і США терміново звернулися до влади України: закон Зеленського щодо СБУ перепишуть appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Десятки миллионов пользователей iPhone не смогут установить приложение Twitter

Десятки миллионов пользователей iPhone не смогут установить приложение Twitter

Читать всю статью

Мы в соцсетях