ПолiтДумка

ЄС закликав Росію використати Віденський документ ОБСЄ для деескалації напруження

26 ноября
02:22 2021

Євросоюз стежить за ситуацією біля кордонів України та в окупованому Криму і закликає Росію використати механізми, передбачені Віденським документом ОБСЄ, для деескалації напруженості.

Таку заяву виголошено на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає кореспондент Укрінформу.

«Європейський Союз глибоко занепокоєний погіршенням безпекової ситуації у зоні конфлікту, що супроводжується посиленням ворожої риторики РФ щодо України. Ми і далі стежитимемо за ситуацією біля кордонів України та в незаконно анексованому Криму у тісному діалозі з нашими партнерами», — йдеться у заяві.

У ЄС також наголосили на неприпустимості «будь-яких ескалаційних дій, загрозливої або дестабілізаційної поведінки».

«Ми закликаємо Росію використати чинні механізми, передбачені Віденським документом, щодо прозорості переміщень та деескалації напруженості», — заявили в ЄС.

Читайте також: США закликали Росію звільнити усіх кримських політв’язнів

Водночас було висловлене занепокоєння з приводу погіршення безпекової ситуації на сході України, де вперше з моменту узгодження Додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню у липні 2020 року середня кількість порушень перемир’я за добу більша, ніж безпосередньо перед набуттям чинності цими додатковими заходами.

У ЄС закликали Росію використати свій вплив на підтримувані нею збройні формування з метою повного виконання Мінських домовленостей.

«Ми знову закликаємо Росію негайно припинити розпалювання конфлікту шляхом надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням. І ми глибоко стурбовані присутністю російської військової техніки та персоналу у районах, які контролюються підтримуваними Росією збройними формуваннями», — йдеться у заяві.

Читайте також: Росія поводиться, як СРСР перед війною з Фінляндією — Україна в ОБСЄ

Як повідомляв Укрінформ, 21 листопада начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявив у інтерв’ю Military Times, що Росія зосередила понад 92 тис. військовослужбовців біля кордонів України, та не виключив нападу з боку РФ наприкінці січня – початку лютого 2022 року.

Share

Статьи по теме

Последние новости

В мире началась грандиозная экспансия китайских автомобилей

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY