Євродепутат Глюксман закликає створити дієву коаліцію підтримки України
Депутат Європарламенту Рафаель Глюксман (Франція) закликав європейців не допускати думки про можливість територіальних поступок агресору і натомість наполягає на створенні дієвої коаліції держав, які готові реально збільшити підтримку України.
Про це він заявив під час пленарних дебатів ЄП у Страсбурзі, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми всі хочемо миру, але мир не означає поступитись тирану, який розпочав війну, чи кинути тих, хто чинить опір. Після перемоги Трампа у США ми чуємо, як лунає музика зречення і капітуляції, навіть у цій залі», — наголосив Глюксман.
Заклики ультраправих щодо уникнення подальшого загострення «за будь-яку ціну» він назвав «вальсом капітуляції» і нагадав, що Путін пішов на ескалацію, задіявши війська Північної Кореї. На думку європарламентарія, жодні територіальні поступки не можуть принести миру.
«Ви кажете, що пожертвувати Донбасом та Кримом — це не така вже й велика ціна, але ви вперто відмовляєтеся бачити, що мета Путіна — не Донбас і не Крим, а Україна та Європа. Ви не зможете протистояти тирану, спокушаючи його. Ви просто нагулюєте йому апетит», — наголосив він.
Глюксман вважає, що Європа та США роблять недостатньо, що зупинити російську воєнну машину.
«Подивімося на цифри: США мають понад 4000 танків Abrams, 60 з яких вони надали Україні. Вони мають величезну кількість систем протиповітряної оборони, а поставили Україні лише шість. А вся Європа надала втричі менше ракет та снарядів, ніж Північна Корея (передала Росії — ред.)», — заявив євродепутат.
Він закликав відійти від показної одностайності та створити коаліцію держав, які робитимуть більше.
«Наступний тиждень визначить майбутнє нашого континенту. Нам потрібна коаліція тих держав, які готові більше підтримувати Україну. І те, що ми зробимо в найближчі дні та тижні, визначатиме наше майбутнє», — наголосив Глюксман.
Як повідомлялося, у Страсбурзі євродепутати розглядають посилення підтримки ЄС для України у її протидії агресивній війні Росії на тлі активізації військового співробітництва між Північною Кореєю і Росією». Голосування щодо відповідної резолюції заплановане на четвер, 28 листопада.
Фото: European Parliament