Єврокомісія отримала запит від України про консультації щодо Nord Stream 2
Єврокомісія підтвердила отримання від України офіційного запиту на проведення консультацій у зв’язку з оголошеною домовленістю між США і Німеччиною щодо завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік -2».
Про це у п’ятницю у Брюсселі під час брифінгу заявила речниця Єврокомісії Набіла Массралі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
“Ми підтверджуємо отримання ноти від Міністерства закордонних справ України, в якій наші партнери надсилають запит про консультації відповідно до статей 274 та 338 Угоди про асоціацію ЄС-Україна. Ці статті стосуються співробітництва у сфері інфраструктури та статті щодо енергетики у вимірі торгівлі в рамках ПВЗВТ (Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі), а також енергетичного співробітництва в рамках економічної та секторальної співпраці. Зараз ми проводимо внутрішню роботу з цим запитом», — зауважила речниця Єврокомісії.
Як повідомлялось, 21 липня уряди США і ФРН оприлюднили спільну декларацію, в якій виклали позицію щодо завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Документ вже викликав багато критики, в тому числі з боку України. Міністерство закордонних справ України оголосило про те, що направило офіційні запити на проведення консультацій з Німеччиною і ЄС, що передбачені положеннями Угоди про асоціацію.
«Північний потік-2» — це російський газопровід, який будується в обхід України. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють у 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ «Газпром». У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.
Нова адміністрація США заявила про неможливість зупинити будівництво газопроводу на цьому етапі.
У свою чергу Єврокомісія нагадала, що у випадку завершення газопроводу на нього будуть поширюватися положення так званої Газової директиви ЄС, яка не допускає монопольного використання таких інфраструктурних об’єктів.