ПолiтДумка

Євросоюз в ОБСЄ: Ми посилюємо допомогу Україні у сфері оборони та безпеки

25 апреля
03:29 2024

Європейський Союз посилює допомогу Україні у сфері оборони й безпеки, а також збільшує можливості виробництва та постачання озброєнь.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві ЄС, виголошеній на засіданні Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ у Відні.

«Як ми підтвердили спільно з нашими партнерами по «Групі семи», ми посилюємо допомогу Україні у сфері оборони та безпеки, а також збільшуємо можливості виробництва та постачання. Ми домовилися про підтримку зусиль, спрямованих на допомогу Україні у розбудові майбутніх сил, здатних захистити себе і стримати агресію», — вказується у заяві.

Крім того, Євросоюз привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про допомогу Україні, що засвідчило трансатлантичну підтримку нашої країни у протистоянні російській агресії.

ЄС наголошує, що продовжить підтримувати Україну «в її справедливому захисті своєї територіальної цілісності, своїх громадян та права на існування і вибору власного майбутнього». Також підтверджено непохитну підтримку України, її народу, незалежності, суверенітету і територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів.

Читайте також: Україна в ОБСЄ: Нам потрібні системи ППО, літаки та достатньо боєприпасів

«Євросоюз та його члени підтверджують, що Росія повинна негайно припинити агресивну війну, покласти край нестерпним стражданням і руйнуванням, а також повністю і беззастережно вивести всі свої війська і військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми також засуджуємо продовження військової підтримки агресивної війни Росії проти України з боку Білорусі, Ірану та КНДР. Ми закликаємо всі країни не надавати матеріальну або іншу підтримку агресивній війні Росії, яка є кричущим порушенням міжнародного права, в тому числі Статуту ООН, а також ключових принципів і зобов’язань ОБСЄ», — наголошується у заяві.

Як повідомляв Укрінформ, 24 квітня Європейська комісія перерахувала Україні 1,5 млрд євро в межах Українського фонду загальним обсягом 50 мільярдів євро, що був створений у багаторічному бюджеті ЄС.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Байден пропустит украинский Саммит мира — Bloomberg

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!