«Ющенко заклав негатив у стосунках з ЄС, який Україна виправлятиме ще довго»-Тарас Чорновіл, перший заступник Комітету ВР у закордонних справах
П’ятниця, 04 грудня 2009, 19:00 Інтерв’ю та опитування
Президент програв останній бій. Результат на саміті «Україна-ЄС» був неочікуваний лише для нього і для невеликої групи людей, які працюють на нього. Як на мене цей саміт є результатом діяльності Ющенка у напрямку євроінтеграції. Ющенко занадто неєвропейський. В Європі у 2004-2005 році було багато очікувань, але ніхто навіть не спробував проаналізувати його попередні дії- невміння планомірно працювати, дотримуватися слова, відсутність базових для європейського політика моральних принципів, зверхність, творення з себе ікони. Ці риси надто не вписуються у поняття європейського лідера. Останнім часом те, що називалося втомою і роздратуванням Україною в Європі, стало визначальним у ставленні Європи до українського Президента. Велике значення для Єврпопи мають питання, які потрібні для євроінтеграції. Наприклад, у Президента запитують, що ви зробили для судової реформи- це один з обов»язкових пунктів для євроінтеграції- він відповідає, «я пропоную вам подивитися мої проекти до зміни Конституції». Його запитують про його дії у боротьбі з корупцією, він переходить на тему, яка важлива для українців, але не має жодного стосунку до запитання – до Голодомору. Конфлікти , які він затіває в Україні. Президента запитують про його втручання в інші гілки влади і сфери, які непередбачені Конституцією, з фатальними наслідками для країни. Наприклад його дії, які носили провокативний характер і зашкодили енергетичній безпеці країни, коли йшла підготовка підписання договору з Росією про газ на 2009р.. Це все моніторять в Європі і бачать. Це речі, які відвертають від Президента, а отже і від України. Його звинувачення Тимошенко у послабленні стосунків України з ЄС є більш ніж некоректні. Він чомусь забуває регулярно, що за зовнішньополітичний вектор відповідає виключно він і ніхто йому у цьому не заважав. Навіть Партія регіонів. Це абсолютно прерогатива Президента.
Тому розказувати зараз про те, що Україна не готова до переговорів з ЄС або програла на зовнішньополітичній арені через уряд чи парламент –це в стилі Президента. Насправді це Президент неготовий. Він заклав негатив, який Україна виправлятиме ще багато років.