Західні фахівці підтверджують демократичність законопроєкту про медіа – Ткаченко
Західні партнери підтверджують, що законопроєкт про медіа відповідає викликам сьогодення і є демократичним.
Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм», повідомляє кореспондент Укрінформ.
«Закон про медіа покликаний в першу чергу задовольнити вимоги до нас Європейського Союзу стосовно адаптації аудіовізуального закону до відповідних документів ЄС. Ми пройшли багато кіл читання цього законопроєкту з фахівцями Ради Європи. Ми знаємо, що він відповідає нашим зобов’язанням про асоціацію з ЄС, відповідає саме сфері аудіовізуальної продукції. Не суперечить, а навпаки відображає найкращі міжнародні практики. Західні наші партнери підтверджують, що законопроєкт є демократичним, відповідає викликам сьогодення та допомагатиме розвитку індустрії», — сказав Ткаченко.
Він зазначив, що Нацрада не є органом виконавчої влади, вона — конституційний орган. Нацрада не може нікого позбавити ліцензії або реєстрації без рішення суду. «Нацрада буде реагувати на порушення, а не переслідувати медіа… Обов’язкова реєстрація онлайн-медіа відсутня, залишається тільки добровільна. Не буде регулюватися діяльність ні соцмереж, ні блогерів», — сказав Ткаченко.
За його словами, єдиний параграф, в якому міститься чітка заборона, стосується держави-агресора. «Нацрада може регулювати сайти або повідомлення в інтернеті тільки у тому випадку, якщо мова йде про потурання російській агресії».
Як повідомляв Укрінформ, у липні 2020 року в парламенті зареєстрували доопрацьований законопроєкт про медіа. Однак через хвилю критики та відсутність цілковитої підтримки його не вносили до сесійної зали.