ПолiтДумка

Запуск Nord Stream 2 міг би розв’язати руки Росії для агресії проти України – Кулеба

Апрель 20
20:33 2021

Проєкт газопроводу «Північний потік-2», як і попередній проєкт «Північний потік» від початку планувалися як політичні, з єдиною метою – обійти Україну у постачанні російського газу до ЄС, щоб розв’язати руки Кремлю для агресивної політики щодо України.

Про це у вівторок під час онлайн пресконференції для іноземних ЗМІ заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Північний потік, як і «Північний потік-2» від початку були ініційовані як політичні проєкти постачання російського газу в ЄС в обхід України. Протягом всіх цих років Росія завжди піклувалася про власну репутацію надійного постачальника газу… Якщо цей газогін більше не потрібен, якщо він буде спустошений, — Росія не має більше піклуватися про власну репутацію. Вона може атакувати Україну без побоювання пошкодити газопровід, всю транзитну інфраструктуру. Тож проєкт «Північний потік-2», – він не про економічну або енергетичну безпеку. Він – про «жорстку» безпеку в цілому», — зауважив Кулеба.

Читайте також: Зеленський: «Північний потік-2» — це питання не бізнесу, а війни

Він нагадав, що протягом всіх «газових воєн» з Україною Газпром намагався довести свою надійність як постачальника, і ненадійність України, як країни транзиту газу. Минулі роки підтвердили, що це була дезінформація. Україна завжди була надійною країною-транзитером, що підтвердила підтримка з боку Європейської комісії під час переговорів з Газпромом у 2019 році щодо укладення нової транзитної угоди.

«Позиція України з приводу «Північного потоку-2» є добре відомою, і залишається незмінною. Цей проєкт суперечить інтересам Європи в сфері енергетичної безпеки, не допомагає диверсифікації постачання енергії в ЄС, він поганий для енергетичної та загальної безпеки України. Коли український газопровід буде пустим, тоді Російська Федерація буде мати розв’язані руки для навіть більш агресивної поведінки проти України. Ми, і багато наших партнерів, чітко розуміємо, що «Північний потік-2», — це не той проєкт, який зробить Європу більш безпечним місцем», — зауважив міністр.

Читайте також: Nord Stream 2: Меркель нагадала, що Європа все одно купує газ у Росії

Як повідомлялося, Росія продовжує нагромаджувати ударні військові підрозділи поблизу кордонів України, що викликає глибоке занепокоєння в ЄС, США та інших демократичних країнах світу.

У понеділок, 19 квітня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, які підтвердили непохитну підтримку Євросоюзу суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Німецька поліція розігнала кілька масових вечірок – гуляки відбивались піротехнікою

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".