ПолiтДумка

ЗАРУБ╡ЖН╡ ЕКСПЕРТИ ТА ЗМ╡ ПРО УКРА╞НУ UA-C-3-2

Апрель 24
19:00 2001

В Укра©нЁ вЁдсутня свобода слова — говорили в четвер делегати парламентсько© асамбле© Ради ╙вропи в СтрасбурзЁ. Призвали укра©нську владу припинити тиск на медЁа, з’ясувати обставини смертЁ журналЁста Г.Гонгадзе Ё покарати його убивць. ПарламентарЁ© виразили обурення репресЁями проти журналЁстЁв Ё випадками ©хнЁх убивств. Вони зажадали установити обставини смертЁ Гонгадзе, проведення повторно© експертизи останкЁв, знайдених пЁд Таращею, покарання убивць, а також постЁйного Ёнформування громадськостЁ про хЁд слЁдства. Запропоновано допомогу в проведеннЁ ДНК-експертизи останкЁв Ё експертизи так званих плЁвок Мельниченко, що був офЁцером охорони Л.Кучми. На цих плЁвках голос, схожий на голос президента, вЁдда╨ розпорядження викрасти ГеоргЁя Гонгадзе.

Приводом до дебатЁв про свободу слова й демократЁ© стали претензЁ©, що ©х висувають владЁ укра©нська опозицЁя та мЁжнароднЁ органЁзацЁ© охорони прав людини. Вони звинувачують владу в Ки╨вЁ в спробах «спустити на гальмах» справу про зникнення у вереснЁ минулого року й смертЁ Г.Гонгадзе. Справа Гонгадзе тЁльки верхЁвка айсберга того, що дЁ╨ться на Укра©нЁ в справЁ обмеження свободи медЁа — говорив делегат з Угорщини Чаба Табайди. — Там держава усе ще трима╨ монополЁю на правду, зовсЁм як у часи комунЁзму. ДеякЁ редакцЁ© закриваються без судових рЁшень, збережена цензура, вЁдсутнЁ незалежнЁ радЁо й телебачення.

Перед початком обговорення голова органЁзацЁ© «Репортери без КордонЁв» Робер Менар повЁдомив, що за 10 рокЁв в Укра©нЁ убитЁ 10 журналЁстЁв. ВЁн звинуватив владу в затягуваннЁ справи Гонгадзе, що критикував ©© та зникнув у вереснЁ минулого року. — Не було дЁйсного слЁдства, сказав вЁн, а Генеральний прокурор замЁсть того, щоб з’ясовувати правду, хова╨ ©©.

Те, що зробив прокурор Михайло Потебенько — нечувано. Стверджуючи, що на 99.6% знайдене тЁло належить Гонгадзе, вЁн усе ще не упевнений — так говорила Ханна Северинсен, один з авторЁв доповЁдЁ про свободу слова в Укра©нЁ.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Червоний хрест заявляє про понад 10 постраждалих під час акції біля Офісу Президента — ЗМІ

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".