ПолiтДумка

Заступник голови ОП обговорив у Словенії євроінтеграційні перспективи України

27 ноября
14:30 2021

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква у Словенії провів робочі консультації з держсекретарем Офісу Прем’єр-міністра Республіки з питань зовнішніх справ та ЄС Ігорем Сенчаром.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Офісу Президента.

Жовква також зустрівся з радником Президента Словенії із закордонних справ Сміляною Кнез і державним секретарем МЗС Республіки Словенія Станіславом Ращаном

«Сторони констатували високу динаміку політичного діалогу між Україною та Словенією. У зв’язку з цим відзначено важливість організації у 2022 році офіційних візитів до Республіки Словенія Прем’єр-міністра та Президента України», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Жовква та Сенчар обговорили результати 23-го саміту Україна – ЄС, що відбувся в жовтні цього року в Києві. Заступник керівника ОП високо оцінив результати словенського головування у Раді Європейського Союзу та врахування інтересів України, включно з продовженням на 2022 рік санкційного режиму ЄС щодо Російської Федерації. Він також привітав підписання у межах саміту Угоди між Україною та Євросоюзом про Спільний авіаційний простір.

«Основна увага під час переговорів була приділена реалізації нашою державою стратегічного курсу на набуття повноправного членства у Європейському Союзі. У зв’язку з цим співрозмовники обговорили проєкт Декларації про європейську перспективу України, яка має бути підписана найближчим часом», — повідомили в ОП.

Крім того, Жовква детально ознайомив Ігоря Сенчара з безпековою ситуацією на Донбасі в контексті системних порушень режиму припинення вогню та посилення Росією свого військового контингенту вздовж українсько-російського кордону. Він також поінформував про актуальний стан справ на українсько-білоруському кордоні та про координацію відповідних зусиль з державами – членами ЄС.

Крім того, сторони обговорили окремі питання енергетичної безпеки в регіоні й використання Російською Федерацією енергетичного чинника з метою тиску на країни Європи.

Також відбувся обмін думками щодо підготовки до проведення у 2022 році 9-го засідання Спільної українсько-словенської комісії з торговельно-економічного співробітництва. Співрозмовники позитивно відзначили темпи зростання обсягів двосторонньої торгівлі товарами та послугами, які за результатами трьох кварталів поточного року збільшилися на 29%, попри ситуацію з пандемією.

Сторони окремо торкнулися питання епідемічної ситуації в Україні та Словенії, а також кроків урядів двох держав у контексті протидії поширенню COVID-19 та забезпечення вакцинації громадян якісною сертифікованою вакциною.

Жовква під час переговорів з радником Президента Словенії із закордонних справ Сміляною Кнез висловив подяку за особисту участь глави Словенської держави Борута Пахора в інавгураційному саміті Кримської платформи у серпні 2021 року. Він також високо оцінив оперативне визначення Словенією контактної особи для системної взаємодії з офісом Кримської платформи, розташованим у Києві. Заступник керівника ОП також детально ознайомив співрозмовницю з безпековою ситуацією в Україні та довкола неї.

У межах зустрічі Жовкви з державним секретарем МЗС Республіки Словенія Станіславом Ращаном було обговорено перспективні заходи двостороннього політичного діалогу, підтримку Словенією стратегічного курсу нашої держави на членство в ЄС і НАТО. Також було обговорено двосторонню взаємодію в межах ООН та на майданчиках інших міжнародних організацій.

Окрему увагу співрозмовники приділили викликам у сфері кібербезпеки, а також питанням регіональної енергетичної безпеки.

У Любляні Жовкву прийняв голова Національної ради Словенії – верхньої палати парламенту – Алоїз Ковшца. Під час зустрічі було відзначено позитивний характер двостороннього міжпарламентського діалогу та обговорено можливі шляхи його активізації, зокрема по лінії груп дружби у парламентах України та Словенії.

«Пропоную зосередитися на реалізації можливих спільних культурно-гуманітарних проектів», – зазначив заступник керівника ОП.

Він висловив сподівання, що Національна рада Словенії розгляне питання вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Фото: ОП

Share

Статьи по теме

Последние новости

Росія, Китай та Іран проведуть треті спільні військово-морські навчання

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY