ПолiтДумка

Західні експерти радять Януковичу відмовитися від переслідування Тимошенко, бо будуть великі втрати

14 октября
15:42 2012

Режим мабуть сподівається, що цей арешт забудуть після завершення процесу та вироку- і можливого помилування зі сторони Януковича. В кожному разі, доброго кінця для режиму не буде. Мова може йти лише про зменшення втрат.

Арешт Юлії Тимошенко коментують західні політологи:

Тарас Кузьо,професор, старший науковий співробітник кафедри українoзнавства в Університеті Торонто

Арешт Юлії Тимошенко, як я і очікував, усе змінює. Команда Януковича виходить із припущення, що Україна має надто велику стратегічну важливість для США та ЄС, щоби проти неї застосовували будь-які санкції. Вони помиляються з приводу США, оскільки адміністрація Обами більше нагадує Буша-старшого на початку 1990-х років з його прихильним ставленням до Росії. Однак вони праві стосовно ЄС, для якого Україна є найважливішим учасником програми Східного партнерства. Угода про поглиблену і всеохопну зону вільної торгівлі (УПВЗВТ) є найбільш амбіційною угодою з часів угод про асоціацію, підписаних в 1990-х роках із країнами Східної Європи. Якщо політика ЄС щодо України провалиться, всю ініціативу Східного партнерства буде дискредитовано.

Саме тут зіграють свою роль політичні суди в Києві. Після ув’язнення Тимошенко підписання УПВЗВТ буде відкладено. Ще до того вірогідність ратифікації УПВЗВТ була дуже низькою, адже більшість Європейського парламенту (у складі чотирьох парламентських груп) критично ставиться до регресу демократії в Україні, а 17 із 27 голів держав-членів ЄС належать до партій, що входять до складу Європейської народної партії.

Команда Януковича не може дати Тимошенко умовний термін, адже це не дозволить нейтралізувати її: у такому разі вона буде подорожувати Україною і агітувати за себе в якості мучениці. У цьому їй немає рівних. Водночас, ув’язнення позбавить її можливості брати участь у виборах 2012 і 2015 років, а це означатиме, що ОБСЄ не зможе назвати ці вибори «демократичними». Якщо вибори в Білорусі не є «демократичними», оскільки опозиційні лідери перебувають у в’язниці, тоді як вони можуть бути «демократичними» в Україні, якщо у в’язниці перебуває Тимошенко?

Олександр Мотиль, професор політології в Радґерському університеті(США)

Як я уже неодноразово відзначав, що розпочавши суд над Тимошенко, режим загнав себе в глухий кут. Всі вважають його політичним, тому його потрібно якнайшвидше і з найменшими втратами завершити. Тимошенко розтягує процес, бо це в її інтересі.

Заарештувавши Тимошенко, режим Януковича зможе швидше завершити це політичне шоу. Це плюс. Мінус — це сам арешт і поганий піар України. Режим мабуть сподівається, що цей арешт забудуть після завершення процесу та вироку- і можливого помилування зі сторони Януковича. В кожному разі, доброго кінця для режиму не буде. Мова може йти лише про зменшення втрат.

А Тимошенко безумовно стане більш потужною. Не думаю, що режим каратиме усіх неугодних. Їх надто багато, а режим заслабкий. Янукович створив авторитарний режим ще рік тому. Судовий процес та арешт Тимошенко -це швидше вияв слабости, а не сили.

Зиновій Фрис, журналіст, Прага

Я, відверто кажучи, і не припускав, що Юлію Тимошенко заарештують. Думав: ну побешкетують і тим усе закінчиться. Але влада захотіла показати зубки. Проте режим не врахував, що світ покаже йому щось значно суттєвіше. І так воно практично вже стається. Все виглядає вкрай бездарно і цинічно. Я передбачаю вихід людей на площі, головну — в тому числі. Не буде спокою в цій країні тепер. Навіть, якщо Тимошенко за тиждень випустять. Рубікон влада перейшла…


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Игорь Снурницын: Мне импонирует стиль игры Кривбасса при Вернидубе

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!