ПолiтДумка

Заявку України про приєднання до Центру кібероборони НАТО розглядатимуть восени

11 августа
17:59 2021

Приєднання України до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE) дасть змогу отримати доступ до провідних досліджень та розробок і допоможе протидіяти кіберзагрозам, у тому числі з боку РФ. Про результат розгляду заявки на вступ, яку подала Україна, стане відомо восени цього року.

Про це повідомили Укрінформу в Центрі інформації та документації НАТО в Україні.

“Членство в організації надасть Україні можливість обміну досвідом у виявленні та протидії сучасним кіберзагрозам, відпрацювання навичок спільного реагування на кібератаки та проведення операцій оборони і стримування у кіберпросторі. Україна отримає доступ до провідних досліджень та розробок, які проводяться CCDCOE. Все це дозволить більш ефективно протидіяти гібридним загрозам з боку Російської Федерації. Членство в CCDCOE стане ще одним важливим кроком на шляху вступу України в НАТО», — зазначили в центрі, відповідаючи на питання щодо переваг членства в CCDCOE.

Як повідомляється у відповіді на журналістський запит, починаючи з 2008 року CCDCOE функціонує як центр компетенцій НАТО в сфері кібероборони. Основними напрямами співпраці та взаємодії учасників є технології, операції в кіберпросторі, розробка стратегій кібербезпеки, законодавство. CCDCOE є організатором щорічних масштабних кібернавчань, серед яких Locked Shields, що направлені на відпрацювання заходів кібероборони, та Crossed Swords, метою яких є відпрацювання активних кібероперацій, а також великої кількості професійних тренінгів з кібероборони та кібербезпеки.

Читайте також: Україна пропонує партнерам стати лідерами у ключових сферах Кримської платформи – Кулеба

Відповідаючи на питання наскільки складним та тривалим може бути процес приєднання, в центрі повідомили, що для приєднання до організації потрібне узгоджене рішення усіх її членів, це майже 30 країн, серед яких більшість складають члени НАТО. Рішення про долучення нових членів приймається після розгляду на зборах керівного комітету CCDCOE та має бути одноголосним.

“Найближче засідання комітету, на якому буде розглянуто в тому числі й заявку України, заплановано на листопад цього року. Після успішного розгляду заявки претендент на вступ має здійснити низку практичних кроків, пов’язаних із вибором напрямів діяльності в рамках організації, підготовкою і відрядженням відповідних фахівців і т.ін. Зазвичай, від заявки до початку активної роботи проходить близько пів року”, — повідомили в Центрі НАТО, додавши, що про результат розгляду заявки на вступ стане відомо після засідання керівного комітету CCDCOE, яке відбудеться восени цього року, після чого заплановане проведення офіційної зустрічі з представниками організації.

Водночас, Національним координаційним центром кібербезпеки організовано робочу взаємодію із CCDCOE для забезпечення підготовчого етапу розгляду заявки України. Вже зараз сторони можуть взаємодіяти на рівні фахівців, в тому числі при підготовці кібернавчань, розробці кіберполігонів та в інших питаннях.

Як повідомляв Укрінформ, 3 серпня делегація Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО під час робочого візиту до Естонської Республіки провела низку двосторонніх зустрічей з метою розбудови співробітництва між Україною та Естонією у сфері кібербезпеки. Українська сторона подала запит щодо приєднання до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE).


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Зеленський обговорив з канцлером казначейства Британії розширення санкцій проти РФ

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!