ПолiтДумка

Зеленський вимагає від Лукашенка звільнити затриманих українців: “Ми завжди були хорошими друзями“

Август 13
15:48 2020

Україна вимагає від Білорусі, як можна швидше звільнити затриманих у Мінську українських волонтерів Костянтина Реуцького і Євгенія Васильєва, а також правозахисницю Оксану Альошину, проти яких порушили кримінальні справи за статтею про масові заворушення. Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Костянтин Реуцький і Євген Васильєв, які є членами благодійної організації "Схід SOS", були затримані білоруськими силовиками 12 серпня. Вони не порушували ніяких законів Республіки Білорусь, не брали участі ні в яких заворушеннях або масових акціях, не мали при собі заборонених предметів або матеріалів. Правозахисники приїхали провідати своїх білоруських колег.

Андрій Єрмак зазначив, що Україна надзвичайно цінує добросусідські відносини з Республікою Білорусь, з якою ми "не просто сусіди, — ми завжди були хорошими друзями і партнерами", і вимагає звільнити своїх невинних громадян.

Президент Володимир Зеленський порадив українцям утриматися від поїздок до Білорусі, поки не стабілізується ситуація.

"Там троє наших, за сьогоднішньою статистикою, інших данних у мене немає. Зараз йдуть переговори. Ми хочемо наполегливо, щоб нам повернули наших громадян в Україну", — зазначив президент.

Раніше повідомлялося, що Олександр Лукашенко домовився з Кремлем і буде йти до останнього в придушенні протестів у своїй країні.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    В США миллионы человек до сих пор арендуют у Netflix DVD-диски по почте

В США миллионы человек до сих пор арендуют у Netflix DVD-диски по почте

Читать всю статью

Мы в соцсетях