Зеленський: Європа — не місце для прогулянок російських убивць і тих, хто їх підтримує
Президент України переконаний, що Європа не може бути місцем для прогулянок російських убивць і тих, хто їх підтримує.
Про це Володимир Зеленський сказав у відеозверненні, передає Укрінформ.
Українці! Українки!
Маємо сьогодні важливі події.
Європейський Союз зробив суттєвий крок у візовому питанні щодо громадян росії. Єврокомісія затвердила пропозицію призупинити спрощений візовий режим, який зараз діє між ЄС і росією.
Звичайно, це ще не повний візовий бан. Але це вже демонструє громадянам держави-терориста, що вони несуть певну моральну відповідальність за агресію своєї держави проти України та всієї Європи.
Зараз така ситуація, коли не можна мовчати. І не можна не протидіяти терору. Абсолютно неприпустимо, що європейською територією можуть користуватися для туризму чи для шопінгу ті, хто в себе вдома, в росії, не тільки підтримує розкол і знущання з Європи, а й працює на них. І не можна сприймати спокійно, що російські пропагандисти досі мають змогу перебувати у європейських країнах, щоденно брехати в репортажах і включеннях з європейських столиць. Брехати про Європу! Принижувати Європу! І при цьому перебувати у Європі. Абсурд, який треба негайно припиняти.
Я вдячний пані Президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та всім європейським лідерам, які підтримують візові обмеження для громадян росії.
І маємо пам’ятати: окрім морального боку питання, це також питання елементарної безпеки. Вже неодноразово росія спрямовувала кілерів у Європу під виглядом звичайних туристів. На шпиль у Солсбері, на німецькі вулиці та склади зі зброєю в Чехії вони вже надивилися. Досить. Європа – не місце для прогулянок убивць і тих, хто їх підтримує.
Друга важлива новина – звіт МАГАТЕ. Місія, яка побувала на Запорізькій атомній станції, представила документальний підсумок своєї роботи. У звіті відзначається присутність російської військової техніки на території АЕС, акцентований тиск на наших атомників і є чіткі посилання на російську військову окупацію. Це добре.
Щодо пропозиції генерального директора МАГАТЕ Гроссі створити зону захисту на станції, то треба дивитися на конкретний зміст такого інструменту: що саме може бути захистом? Якщо зміст цієї пропозиції полягає в демілітаризації території АЕС – а це логічно, бо саме російська військова присутність поставила Запорізьку станцію на межу радіаційної катастрофи, – то ми можемо підтримати таку демілітаризовану зону захисту.
У будь-якому разі відчувається, що сучасні міжнародні організації потребують значно ширшого мандату на свої дії. Я вважаю, що світ не просто заслуговує, а потребує того, щоб представники МАГАТЕ змусили росію до демілітаризації території АЕС і повернення повного контролю Україні.
Якщо росія поставила світ на межу радіаційної катастрофи, значить, у світу мають бути відповідні засоби, щоб поставити росію в умови, коли держава-терорист буде змушена припинити терор.
Взяв сьогодні участь у низці важливих економічних заходів в Нью-Йорку – там перебуває наша урядова делегація на чолі з першим віцепрем’єр-міністром Юлією Свириденко.
Протистояння російському терору і захист нашої держави відбуваються на різних рівнях. Оборона йде поряд з дипломатичними зусиллями, інформаційною роботою і обовʼязково – економікою.
Збереження і створення нових робочих місць в Україні, залучення інвестицій і бізнес-проєктів, розширення логістичних можливостей, захист наших потреб у фінансовій допомозі – все це абсолютно необхідно. І необхідно зараз – коли війна ще триває.
Одна з найвідоміших бірж світу, Нью-Йоркська фондова біржа, це одне з найкращих місць для привернення економічної уваги світу до України. І сьогодні на біржі був український день. І цей український день розпочав глобальну кампанію промоції нашого економічного потенціалу. Ми зробимо все, щоб провідні світові бізнеси працювали з Україною і в Україні. Очевидно, що ключовий виклик при цьому – безпековий. Постійно вдосконалюємо наші можливості реагувати на цей виклик – захищати нашу державу і наших людей.
Хочу сьогодні подякувати бійцям, які особливо відзначились у цьому.
Тільки за першу половину сьогоднішньої доби вдалося збити пʼять з шести російських ракет Х-101. Це дорога втрата для росії – і це порятунок багатьох українських життів.
Чотири з цих ракет збили військовослужбовці повітряного командування «Південь». Молодці, хлопці!
Також особливо дякуємо сьогодні воїнам 79-ї десантно-штурмової бригади, яка на донецькому напрямку героїчно стримує ворога.
До речі, хочу звернутись сьогодні до усіх наших людей, які створюють інформаційну картину – так чи інакше. Будь ласка, звертайте свою увагу і увагу суспільства на те, що жорстке протистояння триває майже по всій лінії фронту. Це тисяча триста кілометрів активних бойових дій. І це просто несправедливо, коли про окремі ділянки фронту говорять дуже багато, а про інші – ніби забувають. Хоча наші воїни на багатьох напрямках – абсолютні молодці, абсолютні герої.
І на Донбасі, і на Харківщині, і в Запорізькій області, і на півдні, і у прикордонних районах півночі та сходу країни. Захист всієї держави потребує однаково щирої та серйозної уваги.
Провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача – максимально швидко і точно вирішуємо усі питання, повʼязані з просуванням наших Збройних Сил, знищенням окупантів. 50 тисяч російських життів вже пішло на цю абсолютно безглузду для росії війну. І окупантів НЕ хвилює навіть такий рівень втрат.
А нас хвилює кожне життя наших героїв, наших захисників і захисниць. Ми робимо все, щоб берегти життя українців. І я вдячний партнерам, які допомагають нам із цим.
Сьогоднішній мій дипломатичний день почався о 8-й ранку – з розмови з пані Ненсі Пелосі, спікеркою Палати представників США. Як завжди, продуктивно і дуже тепло. Скоординували наші кроки в захисті України і свободи як такої від російської агресії.
Вдень говорив з премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте – про посилення санкційного тиску на росію, про нову оборонну і макрофінансову допомогу нашій державі. Дуже вдячний.
Щойно говорив з новим премʼєр-міністром Великої Британії пані Ліз Трасс. Це була її перша розмова у новому статусі з іноземним лідером – і це велика честь для України.
Я привітав пані премʼєр-міністра з початком роботи на посаді і відчуваю, що ми зможемо побудувати глибокі та результативні відносини.
Час, коли пані премʼєр-міністр починає роботу, дуже складний. російський енергетичний шантаж, постійні намагання держави-терориста дестабілізувати політичну ситуацію в Європі і у вільному світі, постійна російська дезінформація…
Але, зберігаючи нашу єдність, працюючи у повній координації, ми і це можемо подолати.
Обговорили, як ще посилити тиск на росію, щоб ціна за агресію для неї постійно зростала. І щоб так само постійно зростала оборонна підтримка нашої держави. Почув дуже вагомі слова і щодо нашої співпраці, і щодо майбутніх безпекових гарантій для України, і щодо відбудови нашої держави. Дуже важливо, що Велика Британія зберігатиме лідерську роль у консолідації вільного світу і захисті свободи.
Запросив пані премʼєр-міністра відвідати нашу державу. І дякую за чітку впевненість у тому, що Україна і вільний світ неодмінно переможуть у цій війні, розвʼязаній росією.
Дякую усім, хто захищає Україну і свободу!
Слава Україні!