Змінити загарбницьку політику Росії щодо України зможе лише наше членство в ЄС і НАТО – Яценюк
Для того, щоби політика Росії щодо України змінилася, і припинилися намагання відновити Радянський Союз, треба зробити те, що зробили країни Балтії – стати членами ЄС і НАТО.
Таку думку висловив експрем’єр-міністр, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в ефірі телеканалу «Україна 24», передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу «НФ».
За словами Яценюка, навіть якщо Володимира Путіна не буде в Кремлі, «Росія не зміниться: історія показує, що Росія завжди вела одну політику по відношенню до України – поневолення і загарбання».
«Замість Путіна прийде інший Путін. Він може бути іншого зросту, іншого вигляду, але помисли і дії його будуть такі самі», – наголосив він.
«На жаль, я не вірю в демократичну Росію. Їхні наміри були, є і будуть однакові. Чи це Путін, чи це буде інша людина. Чи це одні феесбешники, чи прийдуть інші феесбешники – російська політика по відношенню до України не зміниться», – сказав він.
Для того, щоби ця політика змінилася, наголосив Яценюк, «треба перервати це порочне коло і один раз і назавжди зробити те, що зробили країни Балтії»: «Як тільки вони стали членами Європейського Союзу і НАТО – крапка, все, історія про відновлення Радянського Союзу завершилася. Тому як тільки Україна стане членом Європейського Союзу і НАТО, ми зразу тоді попадаємо під статтю 5 Вашингтонської угоди, де іноземні війська наших партнерів по НАТО будуть захищати Україну. Тому це і є історична місія України».
Раніше віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила у коментарі Укрінформу, що Україна продовжує рух до майбутнього членства у НАТО і розраховує на чіткі сигнали від Альянсу, що попри жорсткі заяви Путіна позиція країн-членів стосовно рішення Бухарестського саміту є єдиною і непохитною.
Як повідомляло агентство, Росія вимагає від НАТО офіційно відкликати обіцянку про можливий вступ України і Грузії, яку було дано на саміті у Бухаресті 2008 року.
Раніше президент Росії Путін назвав «неприйнятним» вступ України до НАТО.
У свою чергу, президент США Джо Байден на переговорах з ним відкинув вимогу про гарантії невступу України до Альянсу.
У НАТО також заявляють, що Росія не має права голосу щодо членства України.
Наступний саміт НАТО, який буде присвячений реалізації концепції НАТО 2030 та адаптації Альянсу до сучасних викликів, відбудеться у Мадриді 29-30 червня наступного року.
Фото: nfront.org.ua